Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Відстрочка від мобілізації на підставі догляду за інвалідом: як підтвердити відсутність інших дітей

Волинь-нова

Відстрочка від мобілізації на підставі догляду за інвалідом: як підтвердити відсутність інших дітей

Для цього потрібно надати певні документи

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до ЗСУ. Деякі з них мають право на відстрочку від мобілізації. Серед них – чоловіки, які мають одного з батьків з інвалідністю. Для отримання відстрочки, їм обов’язково необхідно підтвердити, що вони є єдиною дитиною в сім’ї.

Адвокат Андрій Карпенко «Дзеркалу тижня» пояснив, як це зробити. Він наголосив, що чинним законодавством України не передбачено отримання довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, а також не визначено орган, який видає таку довідку.

Довідка про склад сім'ї скасована наказом Мінсоцполітики від 17.07.2019 № 1106 «Про внесення Змін до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги». Тож необхідно оформити довідку про єдину дитину.

«Багато громадян України, щоб оформити даний документ, одразу звертаються до органів реєстрації актів цивільного стану України. Але органи РАЦС не видають і ніколи не видавали такий документ. Причина полягає в тому, що немає технічної можливості відслідковувати інформацію про кількість дітей в реєстрі реєстрації актів цивільного стану. Тому для вирішення даного питання, необхідно звернутися до будь-якого нотаріуса на території України і оформити нотаріальну заяву про єдину дитину. Саме даний нотаріальний документ зазвичай називають довідкою про наявність єдиної дитини в родині», – пояснив юрист.

Нотаріальна заява оформлюється в довільній формі. Нотаріус, як правило, оформлює заяву наступного змісту:

= В «шапці» прописується фраза – «Компетентним органам за місцем вимоги».

= Під «шапкою» вказуються дані внутрішнього паспорта України заявника. За бажанням заявника, нотаріус може вказати дані закордонного паспорта.

=  Далі, посередині, прописується слово «Заява», після якого слідує основний текст, наприклад: «Я, ПІБ, перебуваючи при здоровому розумі, ясній пам'яті та діючи добровільно, розуміючи значення своїх дій, без будь-якого примусу як фізичного, так і морального, цією заявою повідомляю, що станом на поточну дату маю єдину дитину (доньку/сина) – ПІБ, дата і рік народження. Донька (син) має документ, що посвідчує особу, а саме паспорт (інформацію про документ). Про відповідальність за надання недостовірної інформації я, ПІБ, нотаріусом попереджена відповідно до чинного законодавства України. Текст цієї заяви прочитаний, його зміст мені зрозумілий  і відповідає моїй волі».

= Після основного змісту вказується дата і ставиться підпис заявника, а також посвідчувальний напис нотаріуса з його підписом і печаткою.

Заявник, перед оформленням, може внести зміни в зміст нотаріальної заяви або в так звану довідку про єдину дитину в Україні, на свій розсуд.

Читайте також: Фронтова медикиня з Волині пройшла пішки 5 кілометрів під шквальним вогнем, щоб врятувати пораненого побратима.

Реклама Google

Telegram Channel