Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Переселенці з Донеччини оселилися на базі відпочинку на Волині (відео)

Переселенці, яку приїхали з Донецької області, вже отримали довідки про статус внутрішньо переміщених осіб.

Фото: suspilne.media.

Переселенці з Донеччини оселилися на базі відпочинку на Волині (відео)

34 людини, які приїхали на Волинь першим евакуаційним поїздом із Донеччини, поселили на базу відпочинку в селі Заозерному Ковельського району

На базі, що належить Євангельській церкві, люди проживатимуть упродовж місяця.

Про це розповів голова благодійного фонду «Переображення», який за зверненням обласної військової адміністрації опікується переселенцями, Павло Миронюк, пише Суспільне.

В одній із кімнат на базі відпочинку поселили Олеся та Олена з міста Покровська разом із трьома дітьми. Жінки познайомилися в евакуаційному потязі. Вдома залишились батьки, а чоловіки — на фронті, сказала Олена Камчатна.

«Я хочу додому. Я не хочу ніде бути, хочу бути зі своєю мамою. Тут просто ми з дитиною. Ми впевнені, що сюди нічого не прилетить. Тому що там було спочатку за межами міста, ми чули, а тепер ми ще і бачимо», — зазначила переселенка.

У село Заозерне приїхала з трирічною донькою Юлія Корнієнко. Жінка чекає на появу ще однієї дитини. На Волині донеччанка вперше. З її слів, подобається і природа, і повітря, і ліс та озеро поряд.

«Обживаємось потихеньку, то пішли те купили, то мисочку. Доктору своєму подзвонила, кажу що поїхала, а вона – де ти будеш оформлятися? Кажу, не знаю, що буде. Чоловік дзвонив, казав залишилось 20 км до нашого Покровська. В нас поки все робить. Сьогодні мама дзвонила, вроді тихо, але людей стало менше, машин поменшало», — сказала жінка.

На території бази відпочинку першу медичну допомогу може надати медсестра. Також працюють перукарі.

Мешканцям доступні послуги пральні, централізоване триразове харчування. Шеф-кухарка Анна Снігур розповіла, що кожного дня годують 74 людини.

«Сьогодні у нас на сніданок була манка, бутерброди з ковбасою і чай. На обід – суп овочевий, пиріг з грибами та компот. На вечерю – плов, салат з капустою, чай і шарлотка», — зазначила жінка.

Зі слів голови благодійного фонду «Переображення» Павла Миронюка, впродовж двох років на базі відпочинку прийняли понад 400 внутрішньо переміщених українців.

«З першого місяця ми брали людей, але ми не знали, що це буде тривале. Люди в нас є, які два роки тут проживають. Було в нас і 110 людей, і 80, і 60, зрештою в нас залишились стабільних 40 людей. Це люди старшого похилого віку, або люди з інвалідністю, або мами, які самі виховують дітей», — сказав керівник фонду.

Переселенці, яку приїхали з Донецької області, вже отримали довідки про статус внутрішньо переміщених осіб. Надалі розглядатимуть звернення про матеріальну допомогу, зазначила староста Згоранського старостинського округу Валентина Купира.

Усього на території Згоранського старостату, додала посадовиця, проживають 82 переселенці.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel