Курси НБУ $ 40.40 € 43.97
Порошенко в ефірі CNN: разом, пліч-о-пліч ми повинні зупинити путіна

Петро Порошенко.

Фото Європейська солідарність.

Порошенко в ефірі CNN: разом, пліч-о-пліч ми повинні зупинити путіна

Петро Порошенко в ефірі телеканалу CNN пояснив, чому допомога Україні – це інвестиція в безпеку всього світу. Він привітав візит Держсекретаря Ентоні Блінкена у Київ і висловив сподівання, що президент Джо Байден також відвідає Україну

На запитання, яка зараз ситуація на Харківщині і чи не похитнулась його віра в перемогу, Порошенко сказав: «не тільки я – весь український народ, усі люди Вільного світу не мають жодних сумнівів у нашій перемозі. Доказ цього – росія, докладаючи всіх зусиль, щоб отримати більше території, просувається за два роки на один-два кілометри. Це повністю зруйнувало все, що планував путін. Але це справді труднощі, величезні труднощі для українського народу, для нашої країни, для нашого суспільства, для всього світу», – говорить Порошенко. 

П’ятий Президент також розповів про ситуацію в районі Вовчанська, де він побував напередодні з допомогою для ЗСУ. «Зараз це місто таке ж відоме, як раніше Авдіївка, Бахмут, Буча, Мар’їнка. Це катастрофа, бо місто повністю зруйноване. До війни там проживало майже 20 тисяч людей. Зараз завершується евакуація людей. Я був у Вовчанському районі бойових дій. У мене була зустріч з нашими солдатами, і їм точно потрібно більше ППО, більше артилерії, більше систем радіоелектронної боротьби. На жаль, затримка з грудня 2023 року допомоги від США однозначно має свої наслідки, за це Україна розплачується життями наших воїнів і кілометрами нашої території. Україна не може зрівнятися з росією, але разом – разом ми обов’язково здолаємо росію», – наголосив Порошенко, інформує eurosolidarity.

Відповідаючи на запитання, чи може Україна розраховувати на допомогу США, про яку просив президент Володимир Зеленський, Порошенко сказав: «По-перше, я не згоден з тим, що Україна чи президент Зеленський просили допомоги. Це не допомога. Це інвестиція у вашу безпеку, у безпеку кожного американського громадянина, незалежно від того, республіканець він чи демократ. Це інвестиція, щоб зупинити божевільного маніяка путіна. І якщо ми не знищимо його в Україні, завтра російська ракета може бути в будь-якій точці світу. Тому це факт».

«Разом, пліч-о-пліч, ми повинні зупинити путіна. І візит Держсекретаря Блінкена зараз, безумовно, дуже важливий.  Повідомлення про те, що у нас буде 2 мільярди доларів на протиповітряну оборону, на систему «Петріот» – це життєво важливо. Ми вітаємо Держсекретаря, і я сподіваюся, що цей візит був лише підготовкою до наступного візиту. І в цей візит ми будемо раді приймати президента Байдена», – зазначив Порошенко. 

«Я його дуже добре знаю, тому що коли я був президентом, ми дуже тісно співпрацювали. Роль президента Байдена була надзвичайно важливою. Я хочу подякувати йому за справжнє лідерство тоді і зараз. Було б надзвичайно символічно, якби Байден міг відвідати Київ до або відразу після ювілейного саміту до 75-річчя НАТО, який відбудеться у Вашингтоні. Ми безперечно вважаємо, що саміт НАТО – це життєво важлива подія для України, включно з можливим запрошенням до НАТО. Бо всі повинні знати: без членства України в НАТО не буде миру, війна не зупиниться. Це буде інвестиція всіх держав-членів НАТО в стабільну безпекову ситуацію на континенті та стійку безпекову ситуацію у світі. Жодна перемога проти росії не буде остаточною без вступу України в НАТО», – наголосив Петро Порошенко.

Реклама Google

Telegram Channel