Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Ціни на опалення зростуть слідом за електроенергією - Железняк

через зростання цін на електрику зростає собівартість інших послуг.  

Фото: Dmitriy Fufaev Fufaev.ru.

Ціни на опалення зростуть слідом за електроенергією - Железняк

Депутати ВР частково скасували мораторій на підняття тарифів

Після зростання тарифу на електроенергію українцям варто готуватися до підвищення цін на опалення. 

Про це заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк в інтерв'ю Radio NV, пише ZN,UA.

Це є логічним, адже через зростання цін на електрику зростає собівартість інших послуг.  

«Я думаю, не тільки щодо електроенергії нам потрібно очікувати таких „сюрпризів« від уряду. Тепло як мінімум. Я думаю, це наступне», — зазначив депутат.

«Я думаю, не тільки щодо електроенергії нам потрібно очікувати таких „сюрпризів« від уряду. Тепло як мінімум. Я думаю, це наступне», — зазначив депутат.

Говорячи про те, чи є підняття тарифів порушенням мораторію, за який депутати голосували на початку повномасштабного вторгнення в Україну, Железняк зазначив:

«Він там не прямо прописував електроенергію, тому в цьому випадку, моя особиста думка, — ні. Але маленький інсайд: (4 червня) парламент частково скасував цей мораторій. Це було в прописаному законі. Там, звісно, правка на правку і правкою поганяє, ніхто цієї правки не помітив. Треба, напевно, депутатам читати закони. Уже коли перечитував, за що ми проголосували, я це побачив. Це часткове скасування мораторію на підвищення тарифів, щоправда, не для побутових споживачів, не для населення, а для промисловості, там це закладено».

Як писало ZN.UA, у Молдові, яка до російського вторгнення в Україну, була біднішою за нашу країну, тариф вищий. Наразі він становить 0,15 євро. Небагата Молдова не в змозі дотувати низький тариф для всіх, а тому він відносно високий. Натомість у країні працює адекватна система адресних субсидій. Детально про міфи щодо енергосистеми України читайте в статті Андріана Прокіпа, експерта із енергетики Українського інституту майбутнього в Києві, старшого наукового співробітника Інституту Кеннана у Вашингтоні – «Розвінчування міфів в енергетиці».

Читайте також: «Сьогодні на Волині знову будуть діяти графіки відключення світла».

Реклама Google
 

Telegram Channel