Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
На Волині у церкві УПЦ мп не захотіли помолитися за загиблого Героя

Не мовчіть!

Фото ілюстративне / facebook.com.

На Волині у церкві УПЦ мп не захотіли помолитися за загиблого Героя

У церкві УПЦ МП села Столинські Смоляри Рівненської громади не прийняли церковну записку «за упокій» Героя Олександра Смолярчука, тому що його відспівували у церкві ПЦУ

Дружина полеглого Героя Катерина Смолярчук обурена таким ставленням духовенства до пам'яті її чоловіка.

Про це вона написала на своїй сторінці у фейсбуці.

«Сьогодні в мене буде коротенький пост, це звернення до певного кола осіб, а точніше Смоляро-Столинської громади. Вчора я почула дещо, що не дає спокою, що обурило мене, нашу сім’ю. Я не збираюсь мовчати… На днях в церкві УПЦ МП села Столинські Смоляри хотіли подати за упокій душі мого коханого, підполковника Смолярчука Олександра Миколайовича, на що отримали відповідь, що не впишуть, оскільки мого чоловіка відспівували в ПЦУ, а точніше Церква святого Архистратига Михаїла міста Любомль. Я як це почула, мене розірвало на шматки…..Мій чоловік там народився, зростав, прислуговував в церкві, мій старший син хрещений в цьому храмі, мій свекор Микола Іванович і свекруха Галина Григорівна долучались до будівництва, певний час квартирували теперішнього священника, а зараз, ви вирішили, що маєте право таке робити…. ПОЗОР всім хто причетний до цього, позор тому хто це сказав, позор тому хто це чув і змовчав, позор вам усім, що допустили це в своєму селі. Мій чоловік загинув, захищаючи вас на російсько-українській війні, він віддав життя, він лишив найцінніше свою сім’ю і полинув до Бога. Може ще мені скажете, що в нього не упокоєна душа, бо його поховали в ПЦУ, або його треба ще раз у вас відспівати, щоб ви могли молитись за нього. Я не бажаю, щоб ви в себе в храмі згадували його ім'я. Люди схаменіться, розплющте очі, що у вас робиться під носом. За що гинуть наші українські воїни, за те, щоб потім їх вважали не достойними московського патріархату. Нікому не дозволю, якось осквернити пам’ять про мого коханого Сашу. В нас багато рідних, близьких і друзів, які подали за спокій душі по церквах, монастирях в Україні і поза її межами, дякую їм за це. P.S. Вірю, що кожен отримає за своїми вчинками… Гляньте ще раз в Сашині очі, можливо, ще в когось проснеться совість», – написала Катерина Смолярчук.

Нагадаємо: з початком війни Герой Олександр Смолярчук пішов до ЗСУ добровольцем. Попри своє офіцерське звання в поліції у війську Олександр служив на посаді сержанта. Волинянин поліг у бою 17 лютого 2024 року у місті Куп'янськ на Харківщині. У чоловіка залишилися дружина Катерина, сини та батьки. 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Сумні новини: зупинилось серце Героя з Волині Юрія Янюка.

Реклама Google

Telegram Channel