![Волинські рятувальники працюють біля лінії фронту на Донеччині](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/y/dh/pelxq3-s7qnlfuwayyrgphvtshxyx5cbfpc5dhy.jpg)
Більшість пожеж, на які виїжджають волиняни, — у лісових насадженнях.
Волинські рятувальники працюють біля лінії фронту на Донеччині
Вони борються з пожежами та наслідками ворожих обстрілів у Лиманській громаді
У травні два відділення волинських пожежних-рятувальників відбули на Донеччину разом з технікою, щоб підсилити підрозділи ДСНС у прифронтових територіях.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/uv/rxknad-0x0-1280x960-twlbq7eybvngqqr3coa4ca3wlu25vuvo.jpg)
Сьогодні з нами на зв'язку рятувальники 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Волинській області. Рятувальники Володимир Лазарук, Олександр Хвиць, Анатолій Мордик, Сергій Аршинніков та Володимир Рачков на чолі з начальником караулу Андрієм Долотовим уже три тижні виконують завдання за призначенням поруч із лінією зіткнення.
Тут нема живого місця — серед десятків зруйнованих будівель часом побачиш єдину вцілілу. Тут мало місцевих — зазвичай літні люди, які вперто тримаються за землю і не хочуть полишати рідних місць. Хтось живе за дивом вцілілими стінами, а є й такі, хто з початком повномасштабної війни оселився у підвалах чи льохах. Дефіцит питної води. Де-не-де свердловини, а в громадах, що обстрілюються найбільше, організоване підвезення питної води. Такою постала перед волинськими рятувальниками ця колись красива і квітуча місцевість серед донецьких териконів.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/q/t2/4n7t4l-0x0-1280x960-dxmn3zryb4w5sm7udoertjejfklvxt2q.jpg)
«Наше відділення чергує щоденно, — розповідає Андрій Долотов. — Оскільки місцевість незнайома, разом із нашою групою виїздить на пожежі співробітник пожежно-рятувальної частини, яка дислокується на цій території».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/i/hx/x54pvf-0x0-1280x720-6m36sypilw32hrdtqfzqta23gxqolhxi.jpg)
Більшість пожеж, на які виїжджають волиняни, — у лісових насадженнях. Майже усі — спричинені ворожими обстрілами. Але й у багатоквартирні будинки, і в приватні оселі, й в інфраструктуру ворог цілить так само цинічно.
Населені пункти, що належать до зони виїзду волинських рятувальників, віддалені від місця їх дислокації. Трапляються дні, коли хлопці «намотують» пожежним автомобілем 150-200 км. Для великогабаритної пожежно-рятувальної техніки це дуже багато.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/h/7j/hmwgyl-0x0-1280x960-z5ygy3op5vuwqywafgylefpirm7yc7jh.jpg)
«Найскладнішим морально було перше чергування, — розповідає Андрій Долотов. — Виїхали на ліквідацію пожежі в лісовому масиві. Розпочався обстріл — перебазувалися в укриття. Коли все стихло, завершили гасіння й одразу перемістилися в житловий сектор, де горіли будинки через влучання. Через трохи — знов обстріл. І опісля знову виїзд за сигналом тривоги».
«За кілька днів ми почали реагувати на усе навколо спокійніше. Нині — акліматизувалися наскільки це можливо», — додає рятувальник.
Кожна врятована від вогню будівля — це внесок волинян у загальну картину боротьби зі стихіями й ворогом на Донеччині. Кілька днів тому їм вдалося врятувати від знищення житловий будинок, де зосталася самотня пенсіонерка. Упритул горів хлів, тож волиняни оперативно ліквідували займання й завадили перекиданню вогню на оселю літньої жінки, повідомили в Головному управління ДСНС України у Волинській області.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/z/lm/uq4roj-0x0-1280x960-ihelmyoompbbtiqb4ug5hkn55hhx2lmz.jpg)
Попри пекло в усіх сенсах — ворожі обстріли, великі обсяги руйнувань, суху і нестерпно спекотну степову погоду — волиняни гідно дають відсіч надзвичайним подіям, тримають стрій і не втрачають оптимізму. Задля майбутньої перемоги.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)