Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» суттєво розширять

Пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ».

Волинь-нова

Пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» суттєво розширять

Збудують додатковий вантажний термінал та пішохідний перехід на пункті пропуску

Агентство відновлення в співпраці з Проєктом USAID «Економічна підтримка України» та субпідрядником Проєкту USAID Miyamoto International Ukraine завершили розробку передпроєктних пропозицій для прикордонного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ».

Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Нова інфраструктура дозволить впровадити вдосконалену систему сучасних контрольних процесів на основі безпаперових технологій та автоматизованого управління рухом, що підвищить пропускну спроможність КПП на 10–15 %.

Будівництво включає створення нових транспортних та пішохідних маршрутів, а також будівництво необхідних споруд і контрольних точок. Плануємо завершити роботи до кінця серпня 2025 року.

Як у новій реконструйованій зоні існуючого терміналу, так і в новому вантажному терміналі будуть враховані гендерно чутливі та інклюзивні елементи дизайну. Такими є добре освітлені доріжки, окремі санітарні приміщення та спеціальні зони для жінок із дітьми та людей з інвалідністю.

Наразі пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» обробляє 340 вантажівок, 25 автобусів та 550 автомобілів протягом 12-годинної зміни. Реконструкція вантажного терміналу та пішохідного переходу, а також реорганізація та оптимізація транспортної схеми збільшить пропускну спроможність пункту до 640 вантажівок, 50 автобусів та 1000 автомобілів протягом кожної 12-годинної зміни. Оптимізація транспортної схеми – це влаштування 20 смуг для вантажівок, 12 смуг для автомобілів, 4 смуги для автобусів та пішохідного коридору.

Завдяки цим покращенням пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» зможе працювати постійно з річним потоком відвідувачів у 3 519 000 людей, 242 000 автомобілів, 331 200 вантажних одиниць та 31 050 автобусів. Це потенційно допоможе суттєво збільшити експорт та економічне відновлення України.

Довідково: У 2023–2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України.

Реклама Google

Telegram Channel