Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Суд виправдав польське подружжя, яке звинувачували у торгівлі волинськими дівчатами (Відео)

Отакої.

Фото: ілюстративне / prikhodko.com.ua.

Суд виправдав польське подружжя, яке звинувачували у торгівлі волинськими дівчатами (Відео)

Нібито поляк із дружиною-українкою вивозили волинських дівчат до Вроцлава, де змушували їх займатися проституцією

Затримали подружжя 10 років тому в пункті пропуску «Ягодин». Із ними саме їхала дівчина. Мовляв, вона – жертва сутенерів.

За словами адвоката, після затримання правоохоронці запропонували подружжю вирішити питання за круглу суму, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс», пишуть Волинські новини.

«Полякам запропонували: 10 тисяч доларів за кожного і ми домовляємося з суддею, що змінює вам запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт, ви тихенько перетинаєте кордон, ніхто не буде вас екстрадувати з Польщі. Приблизно так. Це запропонував той відділ, який вчинив цю провокацію», – говорить адвокат Віталій Жуковський.

Суд першої інстанції визнав подружжя винним у торгівлі людьми і присудив 5 років тюрми. Згодом у Верховному суді в цій історії побачили ознаки провокації зі сторони правоохоронців.

«Поліцейські випадково вийшли на самих себе. Зібрали документи, в яких чітко вбачається, що одна потерпіла, якщо не помиляюся, мала 877 з’єднань протягом чотирьох місяців з оперативним уповноваженим, який вів цю справу. Дівчата займалися проституцією. Вони неодноразово притягувалися. З оперативним працівником були дуже добре знайомі», – говорить адвокат Віталій Жуковський.

Слідчі вважають, що дівчат змусили займатися інтимом за гроші. В матеріалах справи вказано: «Завербували та перемістили їх через державний кордон України в місто Вроцлав Республіки Польща для надання сексуальних послуг, попередньо поставивши в матеріальну залежність. При цьому 50% заробітку, отриманого вищевказаними особами від надання відповідних послуг, привласнювали та обертали на свою користь».

Захисниця подружжя раніше розповідала, що в обвинувачених у Польщі – цілком законний бізнес. Мовляв, зареєстрували фірму, сплачують податки, а дівчата були офіційно оформлені на роботу. Який саме це бізнес, тоді в суді адвокатка не зазначила.

За словами Віталія Жуковського, одна з потерпілих волинянок в поліції фігурує не в одній аналогічній справі:

«Одна з потерпілих є штатною потерпілою. Щоразу її нібито вербують. Вона не знає, куди їде, не розуміє, їй обіцяють якусь престижну роботу, вона опиняється в Польщі, там її нібито примушують займатися проституцією, нібито забирають паспорт. Вони три місяці там, телефоном користуються, але в поліцію не звертаються. Навіщо? А потім замало заплатили, повертаються в Україну і пишуть заяву – не відразу, а через місяць-два».

До слова, деякі з потерпілих дівчат тепер, через 10 років, є відомими публічними особами чи громадськими діячками.

Після того, як суд виправдав польське подружжя, прокурори хочуть оскаржити вирок.

Адвокат вважає, що це не кінець історії. Підбурювання до вчинення злочину з метою його подальшого викриття – це кримінально каране діяння, каже Віталій Жуковський.

Вочевидь, може бути позов щодо дій правоохоронців. Один із копів, які розслідували цю справу, не пройшов перекваліфікацію, був звільнений, але тепер має досить непогану посаду в прикордонній службі.

Загадка: куди поділося вилучене майно польського подружжя? Вилучили, зокрема, автомобіль Toyota Prado, золоті прикраси і кошти.

Крім того, поки подружжя не виправдали, чоловік і жінка відбули термін ув’язнення. Віталій Жуковський зауважує: закон передбачає можливість компенсації за кожен місяць перебування під слідством.

Нині подружжя перебуває в Польщі. Засідання в суді перенесли.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцькому районі невідомі поглумилися з могил.

Реклама Google

Telegram Channel