Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Боратинська громада на Волині стала обласним лідером з допомоги ЗСУ

«Ми готові забрати кошти зі всіх об’єктів і спрямувати їх на Збройні Сили».

Фото із сайту pershyj.com.

Боратинська громада на Волині стала обласним лідером з допомоги ЗСУ

Тільки на 2024 рік тут передбачено 100 мільйонів гривень для підтримки Збройних Сил України

Боратинська громада на Волині, в якій мешкає понад 7 тисяч осіб, нещодавно передала 5 мільйонів гривень одній із військових частин для закупівлі дронів, а також планує виділити ще 95 мільйонів у цьому році. Це – найбільший у Волинській області відсоток із власного бюджету на допомогу ЗСУ. У цьому плані вона «перескочила» Володимирську чи Камінь-Каширську міські громади.

«Еспресо.Захід» поспілкувався з головою Боратинської громади Сергієм Яручиком про закупівлю дронів для ЗСУ.

– Боратинська громада – одна з найбагатших в області. З чого формується ваш бюджет?

– Ми орієнтовані на розвиток бізнесу. Якщо є бізнес, то є й податки. На території нашої громади функціонує багато підприємств. На щастя, кількість їх зростає. Відіграє роль і географічне розташування, і ті хороші умови для створення й ведення бізнесу, які існують саме на території нашої громади. Основним бюджетоутворювальним податком у нас є податок на доходи фізичних осіб, це свідчить про значну кількість людей, які працюють у нашій громаді. У нас є великі підприємства, де працює понад 5 тис. людей, але ми зацікавлені й у залученні малого бізнесу, де є 3-5 працівників. За останні два роки бюджет нашої громади фактично подвоївся.

– Скільки коштів передбачила громада для допомоги ЗСУ у 2024 році? Як формувалася ця стаття витрат?

– Згідно з рішенням сесії, Боратинська сільська рада передбачила на 2024 рік 100 мільйонів гривень для підтримки Збройних Сил України. Окрім того, заклали 10 млн грн на соціальний захист, частину цих коштів спрямовуємо сім’ям наших захисників. Також сформовано резервний фонд обсягом у 20 млн грн на випадок виникнення різних непередбачуваних витрат, пов’язаних зі збройною агресією. Хочу сказати, що в разі потреби Боратинська сільська рада за погодженням з депутатським корпусом готова дофінансовувати статті видатків, пов’язаних з підтримкою нашої армії.

– Що саме входить у допомогу ЗСУ?

– Перш за все надаємо субвенції військовим частинам згідно з їхніми листами. Командири частин краще знають, що їм потрібно придбати, і в Боратинської громади вже є така практика. Надходять листи на закупівлю дронів, матеріальне забезпечення певних потреб військових частин. Ми аналізуємо ці позиції, оголошуємо тендери, згідно з результатами тендерів укладаємо угоди на закупівлю продукції і після цього актами приймання-передачі ті чи інші види товарів передають на військові частини.

– Як відбувається процес закупівлі дронів?

– Закупівля дронів здійснюється виключно через тендери, це позиція громади. Хто запропонує кращу ціну згідно з конкретними технічними характеристиками, той і є переможцем тендеру.

– Чи траплялися недобросовісні постачальники і як громада убезпечує себе від цього?

– На сьогодні ми з такими проблемами не стикалися. Убезпечення дуже просте: спочатку проводиться тендер, потім товар має прибути в громаду, його оглядаємо і тільки після цього проводимо проплату.

– Ваша громада, якщо говорити про відсотки, виділила на ЗСУ велику частку з бюджету, найбільшу в області. Чи не боїтеся, що бракуватиме коштів на інші статті?

– Так, ми на першому місці в області, але як я і казав, ми готові збільшувати обсяги допомоги армії в разі потреби. Коштів завжди не вистачає, яким би бюджет не був, але ми розуміємо, що сьогодні першочерговим завданням є підтримка Збройних Сил України. Перемога – це пріоритет. Буде перемога – буде все інше, все можна налагодити, профінансувати. У разі потреби ми готові забрати кошти зі всіх об’єктів і спрямувати їх на Збройні Сили.

– Досі є громади, які не надто виявляють бажання (з різних причин) закупляти безпілотники чи іншу техніку для нашої армії. Можливо, ви щось порадили б їм?

– Мене відверто дивує таке питання. Думаю, що зараз усі громади активно допомагають. Треба розуміти, що громади здійснюють свою господарську діяльність, також потрібно закрити питання фінансування закладів освіти, медицини, культури, комунальних підприємств. Усе інше можна перерозподілити і спрямувати на найбільш важливе завдання зараз – захист України.

Читайте також: Луцька міськрада виділила квартири звільненим з полону військовослужбовицям.

Реклама Google

Telegram Channel