Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Через атаки рф волинський фермер може втратити 10-річний бізнес (Відео)

Прогодувати стадо – це 10 тисяч гривень на день.

Фото: Волинські новини.

Через атаки рф волинський фермер може втратити 10-річний бізнес (Відео)

У селі за 40 кілометрів від Луцька на 20 гектарах землі – тисячі гусей, а щоб прогодувати усіх, на рік потрібно щонайменше три мільйони гривень

Україна ризикує лишитися без курчат, гусенят і каченят. Батьківські стада доведеться вирізати, а інкубатори закрити. Через це сільгоспринки спорожніють, а селяни, в яких є домашні птахи, просто не зможуть їх виходити, бо й для цього треба світло.

Про це повідомили в епізоді 12 каналу, пишуть Волинські новини. 

«Цілий рік годуємо стадо. І це стадо годується правильно, тому що його треба весною провакцинувати. Ми вакцинуємо тільки французькою вакциною проти гусячого ентериту. У лютому треба подивитися: скільки хлопчиків-дівчаток. Це важка і клопітка робота. Літом готуємо підстилку. Дуже багато соломи тюкуємо», – розповідає фермер Руслан Хомич.

Одне з найбільших на Волині батьківських стад гуски – данської породи Легарт. Тримають усіх цих пташок не на м'ясо, а заради потомства. Від лютого й до кінця червня тут збирають яйця та продають підприємцям, які мають інкубатори.

Ще нещодавно волинський фермер продавав 7000-8000 яєць на тиждень. Але з травня усе зібране непорушно лежить в ящиках. Одне таке яйце коштує 30-40 гривень. Лише за місяць чоловік втратив пів мільйона.

«Коли почали відключати світло, інкубатори повністю зупинили свою діяльність. На генераторах вони економічно не можуть витягувати це. Електричні підстанції на інкубаторах дуже потужні. Там 30 і більше кіловат» – говорить Руслан Хомич.

Він працював з інкубаторами Харківської, Сумської, Вінницької та Волинської областей.

Прогодувати стадо – це 10 тисяч гривень на день. Щодня гуси дають близько пів тисячі яєць – це близько 20 тисяч гривень. Нині в ящиках – понад три тисячі яєць, які фермеру доведеться кудись віддати або просто викинути..

На луцькому ринку гусенят нині небагато. Продають здебільшого домашні. Привозні, тобто висаджені в інкубаторі, журналісти знайшли лише на двох точках. За одне гусеня просять 150 гривень. Через ситуацію з відключеннями, бідкаються продавці, ціну невдовзі доведеться скидати.

«У кожного є проблема. Каченята, як вилупилися, треба гріти. Та й люди, як купляють маленьких курчат, то їх теж треба гріти. Раніше брали більше. Зараз зовсім мало беруть, бо проблема зі світлом, кормами. Та й людей немає», – каже продавчиня.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Волинян навчають керувати дронами

Реклама Google

Telegram Channel