Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Аспіранти-контрактники відстрочки не матимуть: міносвіти змінило правила вступу

До 2022 року аспірантами щороку ставали 7-8 тисяч осіб, тоді як у 2024-му на тест для вступу в магістратуру та аспірантуру записалося понад 246 тис. осіб.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

Аспіранти-контрактники відстрочки не матимуть: міносвіти змінило правила вступу

Вступ в аспірантуру на денну форму у 2024 році здійснюватиметься виключно за державним замовленням, а навчання за контрактом тут буде можливе лише на заочній та вечірній формах

Зміни запровадили, щоб навчання в аспірантурі не перетворилося на корупційний інструмент уникнення мобілізації, повідомляє МОН.

Про це інформує Волинська ОВА.

Водночас бюджетних місць стане вдвічі більше, щоб дати можливість всім, хто насправді бажає здобути ступінь доктора філософії, зробити це з повною підтримкою від держави.

До 2022 року аспірантами щороку ставали 7-8 тисяч осіб. Для порівняння: у 2024-му на тест для вступу в магістратуру та аспірантуру записалося понад 246 тис. осіб. З них 91 561 людина – це чоловіки віком 25-60 років, у яких вже є ступінь магістра чи спеціаліста.

«Така кількість чітко вказує, що бажання вступити в аспірантуру не вмотивовано бажанням здійснювати дослідження або вступати на шлях наукової чи викладацької кар’єри, а швидше іншими чинниками. Крім того, існує низка схем, які незаконно пропонують забезпечити потенційним аспірантам вступ на денну форму за контракт для уникнення мобілізації», – йдеться в повідомленні.

Зміни оновлюються відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва у 2024 році. Також зміни діють на основі спеціального наказу МОН, який ухвалено, виходячи зі спеціальних повноважень, наданих законом «Про освіту» на період воєнного стану.

У частині спеціального наказу МОН передбачаються такі нововведення:

- Вступ на аспірантуру у 2024 році можливий лише на денну форму навчання за державним замовленням. Важливо: у 2024 рік неможливий вступ до аспірантури на денну форму навчання за контрактом.

- Збільшується кількість бюджетних місць із традиційних 3200 до 7000. Таким чином кількість реальних аспірантів, які насправді бажають здійснювати наукову роботу і розвиватися в аспірантурі буде забезпечено. Саме ЗВО і наукові установи, після первинного складання ЄВІ усіма охочими, своїми вступними випробуваннями обиратимуть тих вступників, які найталановитіші.

- За контрактом залишається заочна, а також вечірня форми (остання — як за державним замовленням, так і за контрактом). Важливо: вечірня та заочна форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації.

- Переведення з інших форм навчання на денну форму навчання буде недоступним.

- Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов'язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У місті на Волині з'явився унікальний простір для розвитку активної молоді.

Реклама Google

Telegram Channel