Курси НБУ $ 41.44 € 43.86
У лікарні на Волині запрацювала соляна кімната

На сьогодні найчастішими відвідувачами галокамери є діти, які таким чином підвищують стійкість імунітету до вірусних захворювань..

Фото: Фейсбук.

У лікарні на Волині запрацювала соляна кімната

Нещодавно у Ратнівській ЦРЛ запрацювала галокамера, більш відома для загалу як соляна кімната

Віднині ця послуга стала доступною для жителів Ратнівщини за принципом «послуга йде до пацієнта».

Про це пише «Ратнівщина».

Переоцінити ефект від перебування у соляній кімнаті важко. Попри те, що це немедикаментозний лікувально-профілактичний засіб, його ефективність доведена на практиці при багатьох захворюваннях.

Цей метод заснований на використанні природного мікроклімату печер, соляних шахт. Вперше її почали використовувати у 1968 році у містечку Солотвино на Закарпатті. І вже тоді почали спостерігати терапевтичний ефект – покращення фізіологічних функцій людського організму. З часом почали створювати штучні камери з відтворенням відповідного мікроклімату. Так після відповідних випробувань у 1981-1983 роках така штучна кімната отримала назву «Галокамера».

Адміністрація Ратнівської ЦРЛ тривалий час вивчала можливість створення такої кімнати на базі медичного закладу. До цієї непростої справи залучили провідних спеціалістів країни, які брали участь у закордонних практиках у цій сфері, придбали відповідне обладнання, де головну роль відіграє спеціальний генератор, що розпилює сіль у приміщення галокамери. Саму кімнату обладнали відповідно до вимог – облаштували систему вентиляції і подачі повітря. Окрім оздоблення стін, стелі і підлоги сіллю, закупили спеціальні підсилюючі соляні лампи, імпровізовану соляну пісочницю. Організували приглушене освітлення, аби максимально відтворити атмосферу природної соляної шахти. Щоб пацієнти не сумували протягом періоду перебування у галокамері, встановили телевізор, на якому закріплений за процедурою медперсонал вмикає відвідувачам спокійну музику або відео природних пейзажів, для діток – улюблені мультики.

Директор Ратнівської ЦРЛ Михайло Бегаль розповів, що на все це витратити 970 тисяч гривень.

За словами завідуючої фізіотерапевтичним відділенням, лікаря-невролога Світлани Войнарівської, ефективність використання спелеотерапії доведена при хворобах бронхолегеневої системи (бронхіальній астмі з будь-якими клініко-патогенетичними варіантами перебігу, рецидивуючому бронхіті, гострому бронхіті, силікозі), при захворюваннях ЛОР-органів (алергічних ринусопатіях, хронічних фарингітах, хронічних та гострих тубоотитах), при патологіях шкіряних покривів (атопічному дерматиті, псоріазі, екземі, жирній себореї, гнійничкових ураженнях шкіри, вуграх), а також з метою профілактики (частих ГРВІ, грипу, хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, пневмоніях, полінозі, кашлеві, який пов’язаний з курінням, впливом виробничих полютантів).

Лікарка пояснює, що сеанси у галокамері допомагають при алергічному риніті, хронічному фарингіті, гаймориті, тонзиліті, а також при реабілітації хворих у післяопераційному періоді. Підсушуючий, дезинфікуючий ефект покращує стан шкіри, допомагає при підліткових вугревих висипках, алергічних проявах, екземах, дерматитах, псоріазі у стадії ремісії. Від’ємні іони хлориду натрію укріплюють нервову систему, покращують якість сну, позбавляють від безсоння, стабілізують артеріальний тиск. Курс галотерапії сприяє підвищенню захисних сил організму, що дуже актуально у період міжсезоння, коли людський організм адаптується до нових погодних умов і часто дає збої у вигляді респіраторних захворювань.

Медична сестра Валентина Дуда, яка безпосередньо працює з відвідувачами галокамери, розповідає, у чому криється ефективність процедури:

- Головним лікувальним компонентом галокамери є сухе повітря, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів та алергенів. Сіль, якою оздоблена уся кімната та яку розпилює сертифікований галогенератор, поглинає атмосферну вологу та підтримує асептичні умови середовища. Завдяки цьому повітря у соляній кімнаті стає стерильним. Лазерний індикатор контролює, яка концентрація солі у камері. Для цієї кімнати передбачена концентрація 30 гр на 1 метр кубічний. Глибоке проникнення дрібно розсіяного сольового аерозолю в людський організм через дихальні шляхи та шкірний покрив відновлює захисні функції організму, зменшує запальний процес, сприяє регенерації.

На сьогодні найчастішими відвідувачами галокамери є діти, які таким чином підвищують стійкість імунітету до вірусних захворювань. У соляній кімнаті встановлені чотири комфортних крісла, тобто одночасно тут може перебувати група людей. Діти весело і з користю проводять час, граються, перебувають у нетиповій обстановці. Курс спелеотерапії триває до 15 днів. Кожен сеанс – по 30 хвилин. Рекомендована частота терапії – один раз на півроку.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині побудують сучасний Центр для реабілітації та тренувань.

Реклама Google

Telegram Channel