Курси НБУ $ 41.44 € 43.86
Комплексне лікування медикаментозного риніту з фітопрепаратом Синупрет®

Фото із сайту sinupret.ua.

Комплексне лікування медикаментозного риніту з фітопрепаратом Синупрет®

Застуда, гостра вірусна інфекція чи інша хвороба – і ось рука вже тягнеться до заповітної аптечки за судинозвужувальними краплями для носа. Вони швидко полегшують дихання, повертають нюх, прибирають набряк слизової. Але що робити, якщо хвороба давно минула, а ніс, як і раніше, не дихає?

З проблемою появи медикаментозного (рикошетного) риніту стикаються зазвичай ті, хто використовує деконгестанти (судинозвужувальні краплі та спреї) занадто довго. Слизова оболонка носа, як і багато інших органів у тілі людини, за частого, інтенсивного медикаментозного впливу, може частково або повністю втратити здатність до нормального функціонування через постійну стимуляцію лікувальними засобами. Таким чином формується залежність слизової від препарату, внаслідок чого навіть після закінчення захворювання ніс продовжує залишатися закладеним.

Як правильно підійти до лікування медикаментозного риніту та як його повністю позбутися? Розглянемо на прикладі європейського фітопрепарату Синупрет® екстракт.

Характерні ознаки хвороби

Найчастіше медикаментозний риніт виникає через тривале застосування судинозвужувальних засобів, що містять ксилометазолін або оксиметазолін. У середньому судинозвужувальні краплі на основі цих лікарських речовин не можна використовувати більше:

  • 3 днів для дітей;
  • 3-5 днів для дорослих.

Якщо лікуватися деконгестантами 10 днів або більше за будь-якої застуди, ризик розвитку рикошетного риніту значно зростає.

Подібний діагноз зазвичай ставиться на підставі скарг пацієнта на постійну закладеність носа та факту тривалого застосування судинозвужувальних крапель. Під час огляду лікар може побачити такі симптоми, як почервоніння і набряк внутрішньої поверхні носової порожнини. У важких випадках може розвинутися атрофія слизової оболонки носа. У цьому випадку під час риноскопії (огляду порожнини носа) видно, що слизова стоншена, у неї може бути «лаковий» відтінок.

Використання препарату Синупрет® у комплексному лікуванні рикошетного риніту

В домашніх умовах лікування залежності від крапель для носа – це плавна відмова від деконгестантів та усунення супутніх симптомів:

  • використання крапель з меншою концентрацією діючої речовини;
  • застосування гормональних спреїв (їх призначенням повинен займатися лікар);
  • зволоження носа сольовими розчинами або засобами на основі алое вера;
  • призначення фітопрепаратів комплексної дії.

Синупрет® екстракт – потужний рослинний препарат, що чинить такі дії:

  • усуває набряклість носа та полегшує закладеність;
  • зменшує запалення;
  • розріджує густий слиз;
  • відновлює захисні властивості носового епітелію;
  • запобігає розвитку ускладнень та мінімізує потребу у подальшому призначенні антибіотиків.

У його складі немає ксилометазоліну або оксиметазоліну, натомість містяться екстракти семи лікарських трав, які допомагають впоратися з медикаментозним ринітом. Це дає змогу використовувати його поряд з описаними вище методами лікування.

Синупрет® випускається в таблетках, сиропі та краплях для прийому всередину. Ваш сімейний лікар допоможе вибрати найбільш підходящу форму випуску та опише стратегію використання препарату, яка підійде саме у вашому випадку.

Джерела:

  • Ramey JT, Bailen E, Lockey RF. Rhinitis Medicamentosa. J Investig Allergol Clin Immunol. 2006;16(3):148–155.
  • Togias Alkis, Non-allergic rhinitis, Global Alas of allergic Rhinitis and chronic rhinosinusites European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI), 2015 The EAACI Global Atlas of Allergic Rhinitis and Chronic Rhinosinusitis. It is developed as a desktop reference for multisectoral usage covering all aspects of AR and CRS from epidemiology, risk factors and molecular and cellular mechanisms to their management, clinical features and co-morbidities, diagnosis, treatment, prevention and control.
  • Drug-Induced Rhinitis | Current Treatment Options in Allergy (springer.com)
  • A Precision Medicine Approach to Rhinitis Evaluation and Management - PMC (nih.gov)
 

 

Реклама Google

Telegram Channel