Курси НБУ $ 41.47 € 47.17
Угода про надра між Україною і США таки підписана!

Жодних боргів!

Фото з фейсбук-сторінки Юлії СВИРИДЕНКО.

Угода про надра між Україною і США таки підписана!

путін тепер кусає лікті. Чи запропонує тепер Трампу пів Сибіру?

Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністр фінансів США підписали угоду щодо мінералів.

Про це повідомила Юлія Свириденко в Facebook і Міністерство фінансів США, інформує «Українська правда».

Пряма мова Свириденко: «Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессантом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна». 

Пряма мова міністра фінансів США Скотта Бессента: «Сполучені Штати віддані справі сприяння припиненню цієї жорстокої та безглуздої війни. Ця угода чітко сигналізує Росії, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, в центрі якого – вільна, суверенна і процвітаюча Україна в довгостроковій перспективі. Президент Трамп задумав це партнерство між американським народом і українським народом, щоб продемонструвати прихильність обох сторін до тривалого миру і процвітання в Україні. І, щоб було зрозуміло, жодній державі чи особі, яка фінансувала чи постачала російську військову машину, не буде дозволено отримати вигоду від відбудови України».

Реклама Google

Юлія Свириденко перелічила основні положення угоди про надра:

= Всі ресурси залишаються в українській власності – це закріплено угодою.

= Інвестиційний фонд створюється на умовах 50/50. Україна і США спільну управлятимуть Фондом. Жодна зі сторін не матиме переважаючого голосу.

= Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями – вони і далі належатимуть Україні. Компанії на кшталт Укрнафти чи Енергоатому залишаються у власності держави.

= Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США.

Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США.

= Угода відповідає Конституції та не змінює євроінтеграційний курс.

= Документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України.

= Фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій. Йдеться про 50% коштів від нових ліцензій на проєкти в сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. Доходи від уже розпочатих проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду.

= Законодавчі зміни – лише точкові. Для функціонування Фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу. Саму ж Угоду має ратифікувати Верховна Рада.

= Сполучені Штати допоможуть Україні залучати інвестиції, технології та інновації через агентство DFC (Development Finance Corporation).

= Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.

Пряма мова Свириденко: «США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою – наприклад, системами ППО для України.

Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково».

Читайте також: У громаді на Волині село зробили світлішим.

Telegram Channel