
У громаді на Волині виявили три випадки захворювання на лептоспіроз
На Любешівщині обговорили заходи з недопущення поширення лептоспірозу і ухвалили низку рішень
30 квітня, під головуванням заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів, голови комісії Володимира Сергійчука відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Любешівської територіальної громади.
Про це повідомляє Любешівська селищна рада територіальної громади.
Підставою для скликання комісії стало виявлення трьох лабораторно підтверджених випадків захворювання на лептоспіроз у селі Витуле Любешівської територіальної громади. Це інфекційне захворювання, яке передається людині від тварин (переважно гризунів), є особливо небезпечним та має сезонний характер, зокрема в період весни та літа.
Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів. Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

На порядку денному було розглянуто питання: «Про забезпечення заходів щодо недопущення поширення випадків лептоспірозу серед населення громади.»
Під час розгляду цього питання заслухано завідувачку Любешівського відділення Камінь-Каширського районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олену Іванчук і головного спеціаліста районного управління Держпродспоживслужби Марію Шукалович.
З урахуванням результатів обговорення комісія ухвалила низку рішень, зокрема:
опрацювати можливість виділення коштів на суцільну дератизацію у селі Витуле;
забезпечити активне виявлення випадків лептоспірозу, медичне спостереження за контактними особами, інформування населення про профілактичні заходи;
провести вакцинацію тварин у вогнищах інфекції після отримання результатів обстежень;
посилити державний санітарний нагляд у закладах торгівлі;
продовжити епідеміологічне розслідування, моніторинг ситуації та госпіталізацію хворих;
провести широку інформаційну кампанію серед населення через доступні канали комунікації.
Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На 105 році життя померла найстарша українська монахиня.
