Курси НБУ $ 41.54 € 46.59
На «Молодіжному науковому форумі 2.0» у Луцьку підняли питання доступності міста

Вчені вишу запросили представників громадських організацій та Луцького міського голову.

Фото – Луцька міська рада.

На «Молодіжному науковому форумі 2.0» у Луцьку підняли питання доступності міста

Захід організувала Рада молодих вчених ЛНТУ , що об’єднує викладачів та здобувачів освіти як платформа для обміну ідеями, розвитку та діяльності

У Луцькому національному технічному університеті відбувся «Молодіжний науковий форум 2.0», присвячений питанням інклюзії, безбар’єрності у Луцьку, а також презентації концепцій реконструкції деяких міських локацій.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

До участі в обговоренні запропонованих тем науковці вишу запросили представників громадських організацій та Луцького міського голову Ігоря Поліщука, який очолює Наглядову раду ЛНТУ. У січні 2025 року Луцька міська рада підписала меморандум про співпрацю з Радою молодих науковців, адже її представники Павло Мазилюк та Данило Яловенко вже брали активну участь в реконструкції проспекту Волі.

Луцька міська рада підписала меморандум про співпрацю з Радою молодих науковців, адже її представники Павло Мазилюк та Данило Яловенко вже брали активну участь в реконструкції проспекту Волі.

Щодо головного питання обговорення Ігор Поліщук зазначив, що інклюзія та доступність у Луцьку потребує комплексного підходу, який передбачає як трансформацію свідомості громадян, так і трансформацію міста. Комплексний підхід повинен розпочинатися з того, як людина на кріслі колісному виходить зі своєї квартири або будинку. Чи придатний для користування ліфт у будинку? Чи зможе вона вийти з під’їзду? В якому стані двір? Якщо двір зруйнований, далі під’їзду вона не зможе просунутися.

«Наголошую – потрібен комплексний підхід: це і тротуари, і проспекти, і будинки, і трансформація нашої свідомості. Нам треба по-іншому поглянути на цю проблему. Багатьом необхідно змінити своє ставлення і зрозуміти, що люди з інвалідністю, які користуються кріслами колісними, є повноправними членами суспільства. Маємо зробити все, щоб вони не відчували жодних труднощів у спілкуванні та користуванні містом. Але зробити це так, щоб не образити і не принизити гідність», – наголосив міський голова.

«Багатьом необхідно змінити своє ставлення і зрозуміти, що люди з інвалідністю, які користуються кріслами колісними, є повноправними членами суспільства».

Ігор Поліщук окремо зупинився на співпраці Луцької міської ради з Радою молодих вчених ЛНТУ, члени якої неодноразово пропонували цікаві ідеї в сфері урбаністики. Зокрема, на форумі відбулася презентація концепції скверу на розі вулиць Львівської і Даньшина, розроблена Олексієм Кревським. Ця локація зараз перебуває у занепаді, оскільки там часто збираються люди, які зловживають алкогольними напоями та наркотичними речовинами. Але міська влада планує трансформувати сквер і зробити його придатним для відпочинку жителів вулиці Львівської та студентів ЛНТУ.

На форумі відбулася презентація концепції скверу на розі вулиць Львівської і Даньшина, розроблена Олексієм Кревським. Ця локація зараз перебуває у занепаді, оскільки там часто збираються люди, які зловживають алкогольними напоями та наркотичними речовинами.

Крім того, міський голова запросив молодих вчених до ще тіснішої співпраці. Адже у разі настання міцного справедливого миру їхні ідеї знадобляться під час реконструкцій проспекту Відродження, вулиць Львівської, Рівненської, Володимирської.

 
 
 
Фото – Луцька міська рада.
 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У громаді на Волині стартує налагодження господарства до осінньо-зимового періоду.

Реклама Google

Telegram Channel