Курси НБУ $ 41.54 € 46.59
Пам'ятку архітектури у Луцьку повернуть у власність громади

Завдяки прокуратурі пам'ятка архітектури повернеться у власність громади.

Фото: прокуратура Волині.

Пам'ятку архітектури у Луцьку повернуть у власність громади

Господарський суд Волинської області задоволив позов Волинської обласної прокуратури про повернення з незаконного володіння приватного суб’єкта господарювання у комунальну власність приміщення пам'ятки архітектури місцевого значення на вулиці Драгоманова, 1 у Луцьку

Ще у грудні 2023 року Волинська обласна прокуратура звернулася до суду, аби визнати недійсним договір купівлі-продажу частини пам’ятки архітектури площею понад 70 квадратних метрів та зобов’язати суб’єкта господарювання повернути її у комунальну власність міста Луцька.

Про це повідомляє Пресслужба обласної прокуратури.

Будинок, про який ідеться у позові,  розташований на старовинній вулиці в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк», та, за словами краєзнавців, на початку XX століття належав лучанину Шльому Осіпову і мав комерційне призначення. У ньому розташовувалися магазини, контори, аптека і книгарня, працювало фотоательє «Рафаель» та контора Луцького кредитного товариства.

Прокурори встановили, що приватизація будівлі, яка ще з 1986 року віднесена до пам’яток архітектури місцевого значення, проведена у період дії Закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам’яток культурної спадщини» (2005–2008 роки), який категорично забороняв приватизацію будь-яких об’єктів культурної спадщини.

Більше того, пам'ятка, з жовтня 2008 року була віднесена до  Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. 

Саме за цих обставин Господарський суд пристав на позицію прокурора та зобов’язав суб’єкта господарювання повернути у комунальну власність частину приміщення пам’ятки архітектури.

Зауважимо, що ця справа повторно розглядалась Господарським судом Волинської області після того, як у березні минулого року цим же судом у задоволенні позову прокурора було відмовлено.

Разом з тим, 14 листопада 2024 року Верховний Суд за касаційною скаргою прокуратури скасував незаконне рішення суду першої інстанції та направив справу на новий судовий розгляд, мотивуючи своє рішення тим, що прокурором надано достатньо переконливих доказів того, що приватизація пам’ятки відбулась із грубим порушенням Закону.  

Завдяки прокуратурі пам'ятка архітектури повернеться у власність громади.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцькому районі забудовника змусять погасити мільйонний «борг».

Реклама Google

Telegram Channel