Курси НБУ $ 41.44 € 46.91
На Рівненщині бензопилами знищили церкву XVIII століття

Фото з місця, де був храм, 20 травня опублікував історик та реставратор Микола Бендюк, який став очевидцем руйнування церкви.

Фото: фото Миколи Бендюка.

На Рівненщині бензопилами знищили церкву XVIII століття

Храм Івана Хрестителя у Заборолі був прикладом волинської архітектури

У селі Забороль, що біля Рівного, місцеві мешканці бензопилами розрізали церкву XVIII століття, яка була у користуванні громади ПЦУ.

Про це інформує Zaxid.net.

Фото з місця, де був храм, 20 травня опублікував історик та реставратор Микола Бендюк, який став очевидцем руйнування церкви. Він зазначив, що територію храму розрівняли й на поверхні видно фрагменти черепів та кісток. У коментарі ZAXID.NET Микола Бендюк розповів, що храм не внесений до списку пам'яток архітектури.

«Я таке вже проходив більш як 10 років тому, коли в селі Розваж, що біля Острога, бензопилами порізали церкву XVIII століття, яка ще й була пам'яткою архітектури національного значення. Сьогодні це повторилося в селі Забороль, що біля Рівного. Тут теж бензопилами порізали церкву XVIII століття і вже тракторами розрівняли територію. На вирівненій поверхні є фрагменти черепів та людських кісток. Черговий «похорон» нашої історії та культури. Сумно що ніхто так й не поніс покарання за знищення церкви в Розважі», – написав Микола Бендюк.

У коментарі ZAXID.NET він зазначив, що на його допис відреагувала Служба безпеки та обіцяла розслідувати інцидент. Натомість реакції місцевої влади не було. За словами історика, на місці храму планують будівництво. У Google maps збереглися фото церкви за 2021 рік. На них видно будматеріали на території подвір'я храму.

Оскільки церква не була пам'яткою архітектури, то селянам, які її зносили, загрожує лише штраф за несанкціоновані будівельні роботи. Зазначимо, що у Реєстрі будівельної діяльності немає дозвільних документів на будь-які роботи за адресою храму.

У 2013 році церкву відремонтували, зашивши фасад вініловим сайдингом. Архітектор Петро Ричков та дослідниця архітектури дерев'яних церков Волині Олеся Смолінська 2015 року опублікували статтю про недоліки зовнішнього опорядження храму. Вони зазначили, що споруда є традиційним для Волині храмом.

«Одному з авторів вперше довелося досліджувати цей храм ще в 1987 році, і хоча тодішній стан цієї святині не був ідеальним, загалом пам’ятка зберігала первісний вигляд, була доглянутою і вдало поєднувалася з природним ландшафтом, відіграючи важливу роль висотної домінанти посеред навколишньої сільської забудови», – йдеться у статті.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Луцьку відкрили та освятили новий храм московського патріархату.

Реклама Google

Telegram Channel