Курси НБУ $ 41.51 € 46.99
Українцям слід бути готовими до підвищення пенсійного віку до 70 років: процес уже розпочався

Як і всюди в Європі, в Україні панує негативна демографія.

Фото ілюстративне.

Українцям слід бути готовими до підвищення пенсійного віку до 70 років: процес уже розпочався

В Європі підвищують пенсійний вік до 70 років. Перша країна ЄС вже оголосила про такий перехід. Йдеться про Данію

Українцям також слід бути готовими до такого розвитку подій. 

Новина про підвищення пенсійного віку не викликала у данців захоплення, пише The Copenhagen Post, інформує Today.

Рішення про підвищення пенсійного віку було прийняте парламентом країни. Таким чином, Данія стала першою країною Європи, в якій вік виходу на пенсію досягне 70 років. Незважаючи на те, що така новина не могла не викликати невдоволення населення, процес підвищення пенсійного віку в цій країні цілком вписується в рамки закону. 

Справа в тому, що в 2006 році в Данії пенсійний вік «прив’язали» до очікуваної середньої тривалості життя. З тих пір його переглядають кожні п'ять років. А оскільки згідно з прогнозами данці будуть жити довше, то і пенсійний вік їм підвищили. Замість нинішніх 67 він буде складати 70 років.

При цьому, згідно з законом, це підвищення буде поетапним. З 2030 року, щоб вийти на заслужений відпочинок, данцям знадобиться вже досягти 68-річного віку. З 2035 року можливо буде вийти на пенсію тільки в 69 років, а з 2040 — лише в 70 років.

Таким чином, першими вийдуть на пенсію в 70 років люди, які народилися в 1971 році. 

При цьому новий закон вже викликав невдоволення в суспільстві. Найбільш сумніваються в його життєздатності профспілки. Вони не впевнені, що всі громадяни зможуть зберігати нормальну працездатність до 70 років.

Однак іншого виходу нема, кажуть автори закону. Адже в Данії, як і в більшості європейських країн, нація стрімко старіє. Старих стає дедалі більше, а молоді працездатного віку дедалі менше. Через це підвищення пенсійного віку — неминучий процес.

До аналогічного розвитку подій, очевидно, слід бути готовими й українцям. І справа тут не тільки у вибраному Україною європейському векторі. Як і всюди в Європі, в Україні панує негативна демографія. До того ж у нас цей процес сильно загострений війною. На сьогодні офіційний пенсійний вік в Україні дорівнює 60 рокам. Однак уже зараз через зростаючі вимоги до стажу він поступово дрейфує до 65 років. 

А після війни, очевидно, його доведеться переглядати, оскільки в умовах жорсткого дефіциту бюджету грошей на виплату пенсій не буде. 

Читайте також: «24 травня: яке сьогодні свято й що не можна робити».

Реклама Google
 

Telegram Channel