
Парламентська спецкомісія з Чорнобильських питань.
Коли на Волині проведуть перепис чорнобильців
Участь у роботі Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань посилення соціального захисту постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції та контролю за використанням радіаційно забруднених територій взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, а також народна депутатка України Ірина Констанкевич
Під час засідання члени комісії обговорили процедуру підтвердження статусу особи, що постраждала від Чорнобильської катастрофи, питання посилення соціального захисту відповідних категорій населення, проведення дозиметричної паспортизації населених пунктів і територій.
Про це повідомляє Волинська обласна рада.
«Найбільше людей, в тому числі й мешканців Волинської області, непокоїть питання щодо чіткої ідентифікації тих, хто проживає на забруднених територіях та підтвердження статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», – зазначив Григорій Пустовіт.
Зокрема, це проблема стосується жителів шести областей України: Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської.
«У центрі уваги проблеми з підтвердженням документів, соціальні виплати, перегляд меж радіоактивно забруднених територій, верифікація статусів постраждалих, вирішення проблем із втраченими документами, а також гарантування збереження соціальних пільг для понад 1,5 мільйона громадян, зокрема 138 тисяч волинян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Передали рішення громад Волині щодо цих питань», – зазначила Ірина Констанкевич.
Народні депутати підтримали рішення про збереження соціальних гарантій для постраждалих від Чорнобильської катастрофи та про проведення дозиметричної паспортизації забруднених територій після завершення воєнного стану. Дозиметрична паспортизація востаннє проводилась у 2012 році, зараз цю процедуру застосують в 927 населених пунктах.
Комісія підтримала наступні пропозиції:
- Відтермінувати проведення дозиметричної паспортизації до завершення дії воєнного стану.
- Забезпечити прозорість і професійність процедур дозиметричноі паспортизації, які мають охопити всі населені пункти без винятку.
- Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з проханням підтримати вищезазначене відтермінування та гарантувати збереження чинних меж радіоактивного забруднення до завершення воєнного стану.
- Провести особисту зустріч із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем для узгодження подальших дій і запобігання необґрунтованому перегляду меж зон забруднення.
- Ініціювати зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1524, що дозволить розширити підстави для внесення інформації до Реєстру територіальної громади, зокрема в частині підтвердження статусів постраждалих.
- Гарантувати збереження всіх соціальних пільг і гарантій для осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, незалежно від результатів паспортизації.
Наразі триватиме етап підготовки фінальних рішень, які будуть передані Уряду до 30 травня. Наступне виїзне засідання ТСК заплановане в місті Овруч.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Наймолодшому – 25 років, найстаршому – 61 рік: 307 оборонців знову на рідній землі.
