До сумарного доходу враховують пенсію, зарплату, дохід від оренди житла, дивіденди та інші види доходів.
В Україні оподаткують пенсії і всі перекази на картки українців?
Податків з пенсій в Україні не беруть. Але деякі пенсійні виплати все ж таки оподатковують. Про це розповіла у своєму випуску Ютюб-блогерка Катерина Котенкова
Так, оподаткуванню підлягають пенсії, якщо вони перевищують три мінімальні зарплати. Оскільки зараз в Україні «мінімалка» становить 8 тисяч, то податки беруть з пенсій, вищих за 24 тисячі гривень. Це так звані «спецпенсії», їх отримують колишні прокурори, судді, депутати.
Із зарплати усіх українців, що працюють, вираховують податки. Для пенсіонерів, які продовжують працювати після того, як вийшли на заслужений відпочинок, винятку немає – з їхніх зарплат також утримують податки.
Зокрема, з їхніх зарплат вираховують 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) плюс 5% – військовий збір. Разом – 23% від зарплати.
З їхніх зарплат вираховують 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) плюс 5% – військовий збір. Разом – 23% від зарплати.
З пенсіонерів також беруть податок, якщо їхній сумарний дохід перевищує суму мінімальної зарплати втричі, тобто 24 тисячі.
До сумарного доходу враховують пенсію, зарплату, дохід від оренди житла, дивіденди та інші види доходів. Отже, якщо це все перевищує 24 тисячі гривень, з нього також беруть податок у розмірі 15% або 20%. У цьому випадку розмір податку залежить від суми доходу – чим більша сума, тим вищий податок.
А тим часом…
Влада хоче запровадити податок на всі перекази на картки українців. Про це повідомила народна депутатка України, член Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
В українському бюджеті бракує 400 мільярдів гривень на фінансування війська. Цю суму десь потрібно знайти. Водночас влада наразі не планує підвищувати податки «для бідних». Але у владних кабінетах розглядають іншу можливість для наповнення бюджету: оподаткувати усі перекази на картки українців.
Офіційно ще ніхто таких пропозицій не робив, але поступово формується середовище, яке має підвести громадську думку до того, що це – нормально. І суспільство має толерантно сприйняти ідею оподаткування всіх вхідних карткових переказів. Водночас про підвищення інших податків, наприклад, ПДВ, поки що не йдеться. Але такий варіант з часом також цілком ймовірний…
Юлія ЛІЩЕНКО, «Високий замок».
Читайте також: 30 поранених: у Чернівцях – сутички між представниками російської та української церков.
