
Спільним зусиллям медиків маленьке життя було врятоване.
Місяць на межі: як лікарі боролися за кожен подих трирічної дівчинки з Луцька
Дитина мало не загинула від наслідків двобічного запалення легень
Маленька пацієнтка: Саша Драголюк із Луцька. На початку травня в дівчинки піднялась температура, за лічені дні з’явився кашель, дитині стало важко дихати. Місцеві медики діагностували: це – важка пневмонія.
Про це пише Міністерство охорони здоров'я України.
Легені дівчинки були настільки уражені, що – аби Саша бодай якось дихала – її під’єднали до апарату ШВЛ. Утім, коли не допомагав і він, стало зрозуміло: єдиний шанс на життя – ЕКМО. Це апарат, який тимчасово заміняє функції серця та легень. Таких пристроїв, а надто – медиків, навчених із ними працювати, в Україні мало. Луцькі спеціалісти звернулися до колег зі столиці – фахівців НДСЛ «Охматдит».
Частина київських лікарів пройшла стажування щодо роботи на ЕКМО. Усе – завдяки меморандуму, укладеному з Каролінською університетською лікарнею у Швеції в рамках Міжнародного медичного партнерства. Це ініціатива першої леді України, Олени Зеленської, започаткована в 2023 році на Саміті перших леді та джентльменів.
Тільки-но виїзна бригада «Охматдитy» прибула до Луцька, одразу підключила Сашу до апарату ЕКМО і забрала її до Києва. Тут у реанімації дівчинка пробула місяць, половину з якого – на апараті екстракорпоральної мембранної оксигенації. Він допоміг насичувати її організм киснем за допомогою «штучної легені» і стабілізувати дитину. Коли Саша почала одужувати, її поступово відключили від апарату. Дівчинка почала дихати сама! Це дозволило ще в реанімації розпочати заняття з фізичною терапевткою, а згодом – перевести пацієнтку у відділення реабілітації.
Нині Саша – уже повністю здорова – повернулася додому. Вона вдячна лікарям за об’єднання зусиль задля порятунку малечі!


Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Дівчата з Волині перетворили звичайну зупинку на витвір мистецтва.
