
Ми зможемо зупинити війну за рахунок людей, які дійсно вірять в цю перемогу!
«Тримаємо оборону завдяки простим хлопцям з села»: історія волинського воїна, який відновлює зв'язок під кулями
Старший солдат Олег, відомий за позивним Лавіатан, ділиться своєю історією фронтового життя та особистих викликів на передовій
Його позивний, що спершу був жартівливим прізвиськом від побратима в Серебрянському лісі, тепер міцно закріпився за ним.
Про це йдеться у відеосюжеті 100 окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ.
Олег долучився до 100-ї бригади 26 лютого 2022 року. За його плечима — досвід роботи електромонтером, що став у пригоді на посаді радіотелефоніста. Саме зв'язківець, як підкреслює Олег, є ключовою фігурою на фронті, адже без зв'язку «уставити позиції» просто неможливо.
Робота зв'язківця вимагає не лише технічних знань, а й неабиякої мужності. Олег розповідає про необхідність постійно працювати з генераторами, EcoFlow, заряджати обладнання, налаштовувати Starlink та дбати про дротовий зв'язок. У Серебрянці, де кілометри проводів постійно обривалися під обстрілами, доводилося оперативно ремонтувати їх, іноді на відкритих ділянках місцевості.
«Багато обривів – треба йти і ремонтувати... Треба мати досвід і хоробрість, бо працюєш на відкритих ділянках місцевості», – ділиться старший солдат.
Підрозділ Олега виконував бойові завдання у Серебрянському лісі, де, за його словами, «було найлегше, бо в нашому підрозділі не було втрат». Однак наступний етап – Очеретине, посадка – став справжнім випробуванням.
«Там наш підрозділ втратив хлопців, було дуже багато поранених», – згадує Олег. Зараз ситуація на Донецькому напрямку також дуже складна. Він підкреслює, що бригада тримає оборону вже 12 місяців завдяки «простим хлопцям, будівельникам з села», які «роблять свою роботу, і роблять її якнайкраще «.
Олег, як і багато українців, не планував бути солдатом. До війни він працював у сфері будівництва, зокрема за кордоном. «Перед початком війни якраз отримав візу, мав їхати, але на наступний день почалась війна», – розповідає він. Дружина радила їхати, але Олег відмовився: «Як я поїду, вас залишу, в мене буде кельня з рук вилітати, я не можу». Так він і вирішив долучитися до лав ЗСУ.
Найбільш травматичним для Олега стало перебування в Очеретине, посадці, де він бачив важкопоранених побратимів. «Я на це все дивився, і просто не знав, що робити... але собі казав: «Візьми себе в руки, ти мусиш допомогти'», – згадує він, підкреслюючи, що ці жахливі кадри навчили його бути готовим до всього.
Вдома на Олега чекають мама, вітчим, дружина та двоє дітей – донька і син. Він родом з Луцька, де провів своє дитинство.
«Ми зможемо зупинити війну за рахунок людей, які дійсно вірять в цю перемогу. Люди вірять, що Україна мусить існувати. Українці, ми маємо своє. Ми зовсім інші, ніж росіяни. Вони хочуть знищити нас. Нам потрібно боротися», – переконаний Олег.
Згадує боєць і про сірого кота, якого підібрали біля магазину. Чотирилапий тепер «працює» з ними, пристосувавшись до фронтового життя.
Історія Олега – приклад стійкості та незламності духу українців, які щодня борються за свою свободу та майбутнє.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Дві волонтерки Українського Червоного Хреста отримали медалі Флоренс Найтінгейл.
