«Вільна і жива. Борюсь за волю України й українців».
росіяни заявили, що знову взяли Надію Савченко в полон
Військова льотчиця спростувала інформацію про своє нібито захоплення путінськими загарбниками
Відповідне звернення 44-річна Надія Савченко опублікувала у себе в Facebook, назвавши повідомлення черговим фейком.
Приводом для цього стали слова журналіста Всеволода Філімоненка, який у розмові з екснардепом Ігорем Мосійчуком повідомив, що Савченко нібито командувала штурмовою ротою 105-ї бригади тероборони під час нічної операції поблизу села Синьківка на Харківщині.
За його словами, інформує blik.ua, українська колона потрапила під щільний артилерійський обстріл під час відступу, втратила зв’язок і опинилася в оточенні.
Ці слова одразу підхопили російські пропагандистські ресурси, які заявили про «взяття Савченко в полон».
У відповідь Надія Савченко записала відео та написала емоційний допис, у якому закликала українців не вірити вкидам ворога.
«Скільки вже можна вчити не вірити російським фейкам, не розносити брехню світу. Не вбили мене. Не в полоні я. Вільна і жива. Борюсь за волю України й українців. Зустрінемось. Переможемо! Надія є», – зазначила
.Скільки вже можна вчити не вірити російським фейкам, не розносити брехню світу.
Нагадаємо, Надія Савченко – українська військова та колишня народна депутатка, яка стала відомою ще на початку російсько-української війни. Вона брала участь у бойових діях під час АТО й потрапила в російський полон у 2014 році. Протягом майже двох років утримувалася в росії, а її визволення стало предметом гучних міжнародних переговорів – Савченко повернулася додому у 2016-му.
До цього вона здобула освіту в Харківському університеті Повітряних Сил імені Кожедуба, де стала однією з перших жінок-штурманів бойових літаків Су-24. Згодом її перевели на гвинтокрил Мі-24, і вона продовжила службу як штурман-оператор у бригаді армійської авіації в Бродах.
У 2018 році Савченко опинилася в центрі ще одного гучного скандалу – її звинуватили у підготовці терактів та спробі державного перевороту. Вона провела понад рік під вартою, але у 2019-му суд звільнив її з-під арешту.
Читайте також: Нардеп Княжицький: «Чи може уряд, який зневажає українську мову, вважатися українським?».
