
Олексій Чернишов.
Як Зеленський рятував Чернишова від НАБУ: повернення міністра супроводжували ГУР та СБУ
Активна фаза непублічного протистояння між Зеленським та антикорупційними органами розпочалася саме зі справи Олексія Чернишова
Про це йдеться в матеріалі УП.
Співрозмовники видання у правоохоронних органах та в оточенні президента розповіли, що питанням повернення Чернишова з-за кордону за дорученням Зеленського довелося займатись Головному управлінню розвідки Міністерства оборони. «Сталося це після того, як міністр єдності на заклики повернутися відповів: «Я не бачу свого майбутнього в Україні».
З української сторони кордону Чернишова у супроводі гурівців чекали співробітники іншої спецслужби – СБУ. І перші, і другі силовики мали гарантувати міністрові, що його не арештують детективи НАБУ і прокурори САП на в'їзді в Україну і він не опиниться в СІЗО», - йдеться в матеріалі.
Журналісти зазначають, що маркером того, що Зеленський не лише не підтримував НАБУ і САП у справі Чернишова, а й протидіяв роботі правоохоронців, з'явився вже під час судового засідання, коли віцепрем'єру обирали запобіжний захід.
«Адже після отримання підозри в корупції його не просто не звільнили. Навпаки: листом на той момент прем'єр-міністра Дениса Шмигаля (повністю залежного від президента) аргументували в суді важливість перебування Чернишова на високій посаді. Щоправда, рівно за два тижні після цього засідання міністра все одно звільнили, а його Міністерство єдності ліквідували під час зміни складу уряду.
Таким чином або президент хотів продемонструвати публічно: жодні підозри від НАБУ і САП не можуть вплинути на його рішення. Або ж за ці два тижні Чернишов виконав всю важливу роботу з питань єдності українців і його посада втратила актуальність», - пише автор.
За даними джерел УП в правоохоронних органах, у розпал скандалу довкола справи Чернишова в Офісі президента відбулася низка нарад за участю керівників підконтрольних владі правоохоронних органів.
«Зокрема, з боку керівництва держави лунали закиди до правоохоронців у відсутності компромату на антикорупційні органи. Після цього почались заходи ДБР щодо ДТП за участі співробітників НАБУ, які вони раптом вирішили провести в один день із заходами СБУ з ліквідації російського впливу на окремих працівників антикорупційних органів. Попри те що одне з ДТП відбулося в далекому 2021-му році.
Наші співрозмовники розповідають, що керівникам підконтрольних Офісу президента силових відомств поставили задачу: зробити все можливе, щоб знищити вплив НАБУ / САП», - додали там.
