Курси НБУ $ 41.78 € 48.98
В Україні хочуть знизити пенсійний вік для жінок і підвищити для чоловіків

Водночас законопроект також передбачає можливе зниження пенсійного віку жінкам.

Фото ілюстративне.

В Україні хочуть знизити пенсійний вік для жінок і підвищити для чоловіків

Пенсійний вік в Україні мають намір підвищувати. Він стане більшим і для чоловіків, і для жінок

Водночас для жінок передбачать варіант із можливим зниженням пенсійного віку. 

Як влада має намір поєднати усе це в одному законопроекті, розбирався пенсійний експерт Сергій Коробкін. 

Про це пише Today.

Верховна Рада вирішила реанімувати законопроект № 5566 про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Його авторка Галина Третьякова, яка очолює парламентський комітет соцполітики, зареєструвала цей законопроект у Верховній Раді ще до війни — навесні 2021 року. Відтоді цей законопроект припадав пилом у парламенті. І лише тепер профільний комітет Ради вирішив повернутись до його розгляду.

У законопроєкті передбачено підвищення пенсійного віку

Третьякова пропонує підвищити пенсійний вік в Україні до 61 року. Але, щоб це не було раптовим стрибком, авторка ініціативи пропонує розтягнути процес у часі аж на 12 років. Таким чином щороку пенсійний вік приростатиме одним місяцем — доки не досягне 61 року. Підвищення пенсійного віку торкнеться як чоловіків, так і жінок.

Водночас законопроект також передбачає можливе зниження пенсійного віку жінкам. Це стосується жінок, які мають дітей. За кожну дитину, яку жінка народила та виховала до 6 років, пропонують знижувати їй пенсійний вік на пів року. 

Тобто жінка, яка має одну дитину, матиме право вийти на пенсію не в 61, а в 60 років і 6 місяців. А якщо в неї є двоє дітей, то вона вийде на пенсію в 60. Пенсійний вік знижуватимуть на пів року із кожною народженою дитиною. Водночас максимальне зниження не може становити більше трьох років. Тобто все одно раніше ніж у 58 років, жінка на пенсію не вийде.

«Якщо у жінки є одна дитина, а новий пенсійний вік буде 61 рік, то така жінка піде на пенсію в 60,5 років. Фактично тут все одно є збільшення пенсійного віку, хоча воно і не дуже суттєве. Жінки, які мають двох дітей, просто підуть на пенсію в 60 років, як це і було раніше», – наголошує Сергій Коробкін.Таким чином, цей законопроект передбачає беззаперечне підвищення пенсійного віку для чоловіків та ймовірне зниження віку виходу на пенсію для жінок. Принаймні так це трактується авторкою законопроекту. Галина Третьякова вважає, що таким чином можна буде стимулювати народжуваність та виправити демографічну ситуацію в Україні.

Втім, навряд чи заради права вийти на пенсію не в 61, а в 58 років жінки народжуватимуть по шестеро дітей. Тим більше, що, відповідно до чинного законодавства, жінки, які народили та виховали п’ятеро дітей мають право вийти на пенсію у 50 років.

Тобто, якщо ухвалять законопроект Третьякової, то очевидно цю норму для багатодітних матерів приберуть. І зрештою це призведе до масштабного підвищення пенсійного віку в Україні.

Читайте також: «Україна вшановуватиме ще одну дату: Рада затвердила День пам’яті закатованих у полоні».

Реклама Google
 

Telegram Channel