Курси НБУ $ 44.24 € 51.53
«Мобілізували» померлих та ув'язнених ради статистики: на Закарпатті та Львівщині судитимуть керівництво ТЦК

Триває слідство.

Фото ілюстративне / facebook.com.

«Мобілізували» померлих та ув'язнених ради статистики: на Закарпатті та Львівщині судитимуть керівництво ТЦК

Суд відправив посадовців під варту з альтернативою застави

Викрито трьох посадовців ТЦК, які займалися «паперовою мобілізацією». Щоб прозвітувати про «успішне» виконання плану вони вигадували мобілізованих, яких насправді не існувало.

Про це повідомляє Руслан Кравченко – Генеральний прокурор.

Маючи законний доступ до держреєстру «Оберіг», чиновники військкоматів заходили в систему за допомогою особистих електронних ключів та вносили до карток військовозобов'язаних неправдиві дані.

Для покращення статистики до переліку «мобілізованих» вносили померлих і засуджених, осіб із правом на відстрочку або спеціальним обліком, громадян, які вже проходять службу чи навчаються у військових вишах, а також тих, хто за віком уже не підлягає мобілізації.

Окрім електронного реєстру, чиновники підписували фейкові поіменні списки військовозобов'язаних, які нібито вже проходять службу у військових частинах. Насправді цих людей ніхто не призивав – підроблені документи просто відправляли до обласних ТЦК та СП для покращення статистики.

На Закарпатті, у Мукачівському РТЦК, 49-річний полковник, начальник військкомату, лише за січень-березень 2026 року фіктивно мобілізував 162 особи. Його 37-річний заступник у званні майора за той самий період поповнив фейкову статистику ще на 108 людей.

Окремий епізод – у Золочівському РТЦК на Львівщині. 41-річний підполковник, тимчасовий очільник відомства, за листопад-грудень 2025 року «призвав» 6 осіб, які насправді вже служили за контрактом у Військовому госпіталі Національної гвардії України та інших військових частинах.

Наразі всім трьом оголошено про підозру. Закарпатського полковника та його заступника-майора суд відправив під варту з альтернативою застави у 3,9 млн грн та 3,3 млн грн відповідно. Підполковнику зі Львівщини також обрано запобіжний захід – застава в розмірі 121,1 тис. грн.

Слідство триває. Встановлюється повне коло причетних осіб, перевіряються інші регіони на аналогічні схеми.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині «чорні лісоруби» знищили дерев на понад 16 млн грн.

Реклама Google

Telegram Channel