Курси НБУ $ 44.87 € 50.88
На Волині сільраду знову спіймали на порушенні земельного закону

Змусили через суд.

Фото ілюстративне / facebook.com.

На Волині сільраду знову спіймали на порушенні земельного закону

Суд зобов'язав чиновників навести лад із земельними ділянками під сміттєзвалищами

Волинський суд визнав протиправною бездіяльність Сереховичівської сільської ради Ковельського району у поводженні з відходами та зобов’язав орган місцевого самоврядування виготовити правовстановлюючі документи на земельну ділянку, на якій розміщене сміттєзвалище.

Про це повідомляє Відділ інформаційної політики обласної прокуратури.

Прокурори з'ясували, що у результаті бездіяльності сільської ради  земельна ділянка під сміттєзвалищем в селі Синове, в урочищі Бруштеркове, площею 0,5 га тривалий час використовувалася без правовстановлюючих документів та її межі не були винесені та встановлені в натурі на місцевості.

Окрім того, не було здійснено державної реєстрації прав на земельну ділянку.

При цьому орган місцевого самоврядування не виконував вимоги Державної екологічної інспекції щодо усунення цих порушень вимог законодавства.

Відсутність правовстановлюючих документів на земельну ділянку під сміттєзвалищем створювала передумови для зловживань щодо розпорядження нею та ризики для нормального функціонування звалища відходів.

За втручання прокуратури суд зобов'язав сільську раду  виготовити правовстановлюючі документи на земельну ділянку та вчинити дії задля оформлення та державної реєстрації права користування земельною ділянкою комунальної власності.

Нагадаємо, у травні 2026 року суд задовольнив аналогічний позов Ковельської окружної прокуратури, зобов'язавши Сереховичівську сільську раду виготовити правовстановлюючі документи на земельну ділянку площею 1 га в урочищі Нєниво, на якій також розміщене сміттєзвалище.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Понад 5 тисяч пнів: на Волині виявили масштабне нищення лісу.

Реклама Google

Telegram Channel