ПОДАТОК ЗА ЗЕМЛЮ ІНВАЛІДИ І і ІІ ГРУПИ НЕ СПЛАЧУЮТЬ
До вас звертається інвалід І групи. У мене таке запитання: чи повинен я платити за земельний пай?..
До вас звертається інвалід І групи. У мене таке запитання: чи повинен я платити за земельний пай? Олексій МАЛИШ с. Бужанка Іваничівського району.
Підставою для нарахування земельного податку, як визначено ст. 13 Закону України від 03.07. 1992 р. №2535-ХІІ «Про плату за землю» (у редакції закону України від 19.09.1996 р. № 378/96-ВР, зі змінами та доповненнями), є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки. Відповідно до ч. 2 ст. 12 закону № 2535-ХІІ не справляється плата за земельні ділянки в межах граничних норм, установлених Земельним кодексом (ст. 121), зокрема з інвалідів І та ІІ групи. Згідно із ст. 121 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року встановлено межі граничних норм, а саме: Для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської рад, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської рад розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га; для ведення садівництва - не більше 0,12 га; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарсь ких будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, у містах - не більше 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га. Отже, якщо площа земельної ділянки, що перебуває у власності інваліда І групи, не перевищує встановлених меж граничних норм, податок за землю не нараховується.
НАДБАВКА НА ДИТИНУ МАТЕРІ-ІНВАЛІДУ Звертається до вас жителька села Рудка Маневицького району - інвалід ІІІ групи. Я хворію з 2005 року, а на групі перебуваю з 2008 року. Маю доньку, яка народилася в 2006 році. Чоловік у мене не працює. Скажіть, будь ласка, якщо я звільнюся з роботи, то чи належить мені доплата до пенсії? У мене є два роки трудового стажу, ще три я перебувала в декретній відпустці, чотири роки - на групі. Чи входить це мені в трудовий стаж?
Відповідно до пп.3 п.4 постанови Кабінету Міністрів України № 654 від 16.07.2008 року «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років, передбачена Законами України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплачується у розмірі 150 гривень на кожну дитину. Таким чином, якщо жінка звільниться з роботи та не влаштується на іншу роботу, вона отримає право на доплату до пенсії в розмірі 150 гривень. Що стосується питання про трудовий стаж, то чинне законодавство не передбачає включення періоду, протягом якого особа є інвалідом певної групи і не здійснює трудової діяльності, до трудового стажу.