Курси НБУ $ 41.72 € 49.18

КОМУ ПОСКАРЖИТИСЬ НА ДІЇ ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ?

Виконавча служба затримує виконання рішення суду про стягнення аліментів. Я написала скаргу до прокуратури, але мені відповіли, що це не їхня компетенція. Куди мені скаржитись на дії державного виконавця?..

Виконавча служба затримує виконання рішення суду про стягнення аліментів. Я написала скаргу до прокуратури, але мені відповіли, що це не їхня компетенція. Куди мені скаржитись на дії державного виконавця?..
Світлана С.
м. Луцьк

Якщо в діях державного виконавця немає ознак складу злочину або корупції, то підстав для прокурорського реагування на ваше звернення справді немає. Тому прокуратура правомірно відмовила вам у розгляді скарги на тяганину при виконанні рішення суду та порадила звернутись до керівника виконавчої служби чи суду.
Приписи Закону України «Про виконавче провадження» (ст. 82) передбачають право стягувача та інших учасників виконавчого провадження (крім боржника) подати скаргу на дії або бездіяльність державного виконавця керівнику відповідного органу виконавчої служби або до суду. А боржник же має право оскаржувати дії державного виконавця винятково в судовому порядку.
Скарга подається в письмовій формі та повинна містити:
1.Найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається.
2.Повне найменування стягувача та боржника, їхнє місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб).
3.Реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина).
4.Зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця та норму закону, яку порушено.
5.Викладення обставин, якими скаржник обгрунтовує свої вимоги.
6.Підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
Скарга, подана начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, розглядається у десятиденний строк із дня її надходження. За результатами розгляду скарги начальник відділу виносить постанову про її задоволення чи відхилення, яка може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду.
Попри те, що в скаржника є альтернатива по оскарженню дій виконавця, раджу читачам звертатись одразу до суду. На мій погляд, це більш ефективно, ніж долати бюрократичний шлях через керівництво державних виконавців.
Telegram Channel