Курси НБУ $ 41.47 € 47.17

СВЯЩЕНИКА ПРИЙНЯЛИ У СПІЛКУ ЖУРНАЛІСТІВ

Наприкінці минулого року сталася в принципі рядова подія, яка була б абсолютно немислима за радянських часів: у члени Національної Спілки журналістів України був прийнятий настоятель Свято-Юріївського храму с. Сенкевичівка Горохівського району, митрофорний протоієрей о. Богдан Яким...

Наприкінці минулого року сталася в принципі рядова подія, яка була б абсолютно немислима за радянських часів: у члени Національної Спілки журналістів України був прийнятий настоятель Свято-Юріївського храму с. Сенкевичівка Горохівського району, митрофорний протоієрей о. Богдан Яким. А нещодавно в актовому залі Волинської духовної семінарії, де віднедавна о. Богдан викладає гомілетику (розділ богослов’я, що вивчає питання теорії і практики церковної проповіді. — В.Ш.), відбулася презентація першого тому його нової книги «Проповіді на свята».
Урочиста академія з цієї нагоди розпочалася молитвою «Царю небесний» та вступним словом ректора семінарії, митрофорного протоієрея о. Івана Нідзєльського, який, зокрема, зазначив, що не випадково презентація відбувається у день, коли церква вшановує собор вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Злотоуста, стараннями яких богословська наука набула найбільшого розквіту.
Презентоване видання благословили єпископ Переяслав-Хмельницький, ректор Київської духовної академії та семінарії Димитрій та митрополит Луцький і Волинський Яків. Це уже третя книга о. Богдана, якій передували праці «Проповіді на Великий Піст» і «Служебник на святий Великий Піст». У їх автора був свій неповторний і дуже складний шлях до храму.
Народився він 1958 року на Львівщині у багатодітній сім’ї, закінчив сільськогосподарський технікум, відслужив у армії в Москві, з відзнакою закінчив сільськогосподарську академію імені Тімірязєва, проте, навіть у вузівських професорів не зміг знайти відповідей на ті запитання, які його цікавили, й опинився у... Гошівському монастирі. Відтак почав здобувати духовну освіту, закінчив спочатку семінарію, а нещодавно і Київську духовну академію.
Коли у с. Сенкевичівка збудували новий храм, парафіяни приїхали у єпархію просити для нього священика. У Луцькому Свято-Троїцькому соборі, куди зайшли помолитися, почули, як править службу о. Богдан, і попросили у тодішнього владики Серафима хоч тимчасово направити до них того священика. Ось так вже 11-й рік о. Богдан «тимчасово» служить у Сенкевичівці.
Про життєвий і творчий шлях автора нової книги говорили на презентації благочинний Горохівського району митрофорний протоієрей Андрій Сидор, секретар єпархії Миколай Цап, голова крайового Братства святого апостола Андрія Первозваного Андрій Бондарчук, а голова Горохівської районної ради Леонід Андрійчук розповів про депутатську діяльність о. Богдана. Зворушливими, сповненими цікавих житейських подробиць були й виступи членів родини о. Богдана Якима — швагра о. Миколи Ревуцького та рідного брата, начальника управління фінансів та звітності головного управління земельних ресурсів Львівської облдержадміністрації Миколи Якима.
Відповідно до указу святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета за церковні заслуги о. Богдану Якиму було вручено орден святого Архістратига Михаїла.
Розділити радість свого пастиря у такий врочистий день приїхали парафіяни та хористи із с. Сенкевичівки. Вони привітали о. Богдана поетичними рядками й церковними піснеспівами. Особливо зворушливо прозвучала пісня «Ой зійшла зоря над Почаєвом», яку разом із сільськими хористами виконав протодиякон Луцького кафедрального Свято-Троїцького собору о. Миколай Коць.
Автор книги розповів про те, як творилися «Проповіді на свята», сердечно подякував спонсорам, серед яких народні депутати України, представники влади, бізнесмени, а також усім учасникам урочистої академії.
Валентина ШТИНЬКО.
Telegram Channel