Курси НБУ $ 41.82 € 48.80
ЯК БАТАЛЬЙОН КОЛОМОЙСЬКОГО ПОВОЮВАВ НА... РІВНЕНЩИНІ

Волинь-нова

ЯК БАТАЛЬЙОН КОЛОМОЙСЬКОГО ПОВОЮВАВ НА... РІВНЕНЩИНІ

Ливарний завод, що у селі Городок Рівненського району, вже давно не працює і перебуває у стані ліквідації...

Ливарний завод, що у селі Городок Рівненського району, вже давно не працює і перебуває у стані ліквідації... Проте останніми роками за нього все одно точиться боротьба між кількома бізнесменами. Кожен стверджує, що хоче відновити ливарне виробництво, а тим часом із заводу вивозять найцінніше, що там є — металобрухт

Левко ЗАБРІДНИЙ



Нещодавно з’явилася ще одна сторона, зацікавлена у ливарному заводі, – австрійська фірма, яка для того, щоб потрапити на територію підприємства, попросила допомоги... у міліцейського батальйону «Дніпро1», створеного у Дніпропетровську Ігорем Коломойським. І хлопці, які мали б воювати на Сході, без вагань приїхали на Рівненщину, де у прямому розумінні поставили місцевих під стінку.
До міліції зателефонував заступник начальника охорони Рівненського тракторного заводу, на території якого розташоване ЗАТ «Рівненський ливарний завод», і повідомив, що до них прорвалися озброєні хлопці у камуфляжі. Правоохоронці та чиновники, які приїхали на місце події, застали там цікаву картину: охоронці і працівники заводу стояли під проливним дощем обличчям до стіни і з піднятими руками. Усі їхні особисті речі відібрали невідомі з автоматами. Хлопці не приховували, що вони — бійці батальйону «Дніпро1» (на фото), а до Городка прибули для допомоги австрійській фірмі «Альфа Коммерс Брендз ГМБХ», яка нібито викупила активи ливарного і хоче відновити виробництво. Мовляв, місцева охорона не впускала на територію заводу австрійську фірму, власником якої є Ігор Гринфилд, а директором донецький бізнесмен Олександр Малаха. Хоча бійці добровольчого батальйону мали на руках лише копію договору між австрійською фірмою та охоронною фірмою «Борисфен» із Дніпропетровська на проведення інвентаризації на заводі. До слова, «Борисфен» належить Максиму Дубовському, людині із команди Юрія Луценка.
Після втручання міліції, «Дніпро1» із Городка поїхав. Нікого не затримали, але місцеве УМВС відкрило кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України: за частиною 3 статті 185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому), частиною 2 статті 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та статтею 356 (самоправство).
– «Альфа Коммерс Брендз ГМБХ» спершу найняла охоронну фірму «Борисфен», щоб та допомогла потрапити на територію ливарного, бо австрійських власників туди не пускали, а із заводу тим часом вивозили автомобілі з порізаним металом, – пояснила прес-секретар батальйону «Дніпро1» Василина Трофимович. – Австрійці зверталися і до місцевої влади, і до міліції – але там не реагували. Тоді Ігор Гринфилд написав звернення до командира «Дніпро1» та народного депутата Юрія Берези. Він хоче відновити роботу ливарного заводу, щоб він працював на оборонку країни, проте боїться, що завод повністю зруйнують. На територію підприємства його не пускала охорона людини Януковича Євгена Козакова. Раніше австрійська фірма мала з ним ділові стосунки, проте згодом зрозуміла, що їх обдурюють. Ми погодилися допомогти добровільно, бо у наших інтересах, аби завод запрацював для військової галузі. До слова, коли наші бійці прибули на місце, то затримали вантажівку з металобрухтом, яка виїжджала з території заводу. Але міліція це авто відпустила.
Голова Рівненської районної ради Володимир Пилипчук, який був під час конфлікту на заводі, доводить, що австрійська фірма, яка найняла «Дніпро1», належить людині, близькій до Віктора Януковича.
– Ще донедавна в реєстрі можна було знайти інформацію, що 90% активів австрійської фірми, яка вважає себе власницею ливарного, був Євгеній Козаков, людина Віктора Януковича. Він уже давно намагається підім’яти ливарний під себе, – коментує пан Пилипчук. – Козаков свого часу взяв кредит у «Радикалбанку» і заставив під нього усе майно ливарного заводу. Тепер, окрім нього, на завод претендує і банк, і директор фірми «Восток», яка також має частку ливарного, Ілля Кошкін, і ліквідатор ливарного Олександр Сисун. Усіх цікавить не відновлення заводу, а металолом, який залишився, тому така боротьба. Причому у жодного учасника конфлікту немає належних документів на власність. Охорону на тракторному заводі, на території якого розташований ливарний, поставив арбітражний керуючий із ліквідації тракторного Олександр Зух. ПАТ «Рівненський завод тракторних агрегатів» – також один із власників ливарного. Державна виконавча служба нещодавно описала активи обох підприємств, оскільки там є заборгованість по зарплаті близько 2,5 млн грн. Більшість суми заборгували працівникам ливарного. Олександр Зух готує активи підприємств на продаж, стартова ціна – 700 тис. грн. Тим часом у суді ми намагаємося повернути обидва підприємства у власність держави. Я переконаний, що виробництво на ливарному ще можна відновити.
Володимир Пилипчук переконаний, що «Дніпро1» по-рейдерськи захоплювало ливарний завод. Тим часом згаданий головою райради ліквідатор підприємства Олександр Сисун нарікає, що його теж не пускають на завод, і звинувачує у цьому місцеву владу. За його словами, суд відмінив проведені раніше аукціони з продажу активів ЗАТ «Рівненський ливарний завод» і майно мають повернути на баланс ливарного.
– Фірма «Восток», яка є однією з власників ливарного, готова вкласти кошти у відродження заводу, – зазначив Олександр Сисун. – Але, на жаль, наразі це неможливо, оскільки державний виконавець арештоване майно ливарного передав іншому зберігачу, фактично охоронній фірмі «Альфа ЩТ», з якою у ВАТ «Рівненський завод тракторних агрегатів» укладений договір про охорону. Ця фірма безпосередньо пов’язана з особами, що займаються утилізацією металів. Охоронники не допускають мене, єдину посадову особу ливарного, на завод, щоб я не міг оглянути його технічний стан. Є інформація, що майно там постійно розкрадається, не виключено, що за участі самої охорони. Вже пошкоджено дві печі, що унеможливлює швидкий запуск заводу та робить відновлення обладнання більш затратним. Місцева влада говорить, що повертає завод у власність держави. Насправді ж нічого не робить.

Фото із сайту www.press-centr.com
Telegram Channel