ГОДИННИКИ ’ЗУПИНИЛИСЬ’ НА КОРДОНІ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19

ГОДИННИКИ ’ЗУПИНИЛИСЬ’ НА КОРДОНІ

Ягодинські митники припинили спробу незаконного вивозу за кордон 28 старовинних наручних годинників...

Ягодинські митники припинили спробу незаконного вивозу за кордон 28 старовинних наручних годинників.
— Житель міста Харкова через міжнародний автоперехід “Ягодин” їхав в Польщу в службових справах, — розповідає старший інспектор по зв’язках з громадськістю та ЗМІ Ягодинської митниці Світлана Федонюк.— Чоловік приховав годинники в дорожній валізі серед особистих речей. Проте після виведення автомобіля “ВАЗ” зі смуги “зеленого коридору” і ретельного огляду митники виявили незадекларовані предмети старовини. “Я не вказав їх в декларації,— пояснив громадянин, — бо не вважаю годинники історико-культурною цінністю”.
Яка насправді цінність і вартість вилученого, встановлять найближчим часом експерти. Адже серед затриманих є годинники часів Другої світової війни, виробництва багатьох країн світу і колишнього СРСР. Деякі механізми мають напис на циферблаті: “ОГПУ 1923—1934”, “ГЗЧ 1 Москва СССР”, “AFRIKA”, “Luft waffe”, “Ausfuhrung fur U-Boote” тощо. На багатьох зображена свастика, черепи з кістками, військова техніка, обличчя Сталіна.
За даним фактом складено протоколи про порушення митних правил. А громадянам, які планують перетинати державний кордон з предметами старовини “на борту”, варто було б спочатку докладно вивчити інструкцію про порядок оформлення права на вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затверджену наказом Міністерства культури і мистецтв від 22 квітня 2002 року. В ній якраз вказано, що речі, випущені до 1945 року, — заборонені до вивозу за межі держави.