Курси НБУ $ 41.77 € 48.98

ОСВІТЯНИ ВОЛИНІ ПРАЦЮЮТЬ НА МАЙБУТНЄ

Вчора на Волині завершився Всеукраїнський семінар “Підготовка до нового 2003—2004 навчального року, організація профільного навчання в старшій школі в умовах переходу загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”.

Вчора на Волині завершився Всеукраїнський семінар “Підготовка до нового 2003—2004 навчального року, організація профільного навчання в старшій школі в умовах переходу загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”, учасниками якого були міністр освіти Автономної Республіки Крим, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Його організаторами були Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук, облдержадміністрація та обласна рада і обласне управління освіти і науки.
Семінар в облдержадміністрації відкрив заступник міністра освіти і науки Віктор Огнев’юк. Гостей привітав, розповів про Волинь — її природу, економіку, пам’ятки, здобутки освітян — перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Панчишин. Про заходи уряду, що стосуються подальшого розвитку освіти, у своєму короткому слові-вітанні учасникам семінару розповів головний спеціаліст секретаріату Кабінету Міністрів України Володимир Вовк.
Начальник обласного управління освіти і науки, заслужений працівник освіти України Іван Дзямулич познайомив колег з різними напрямками діяльності загальноосвітньої школи. Він зупинився на проблемах комп’ютеризації, здійсненні програми “Шкільний автобус”, на організації дошкільного виховання, зокрема, відкритті нових і відновленні колишніх дитячих садочків, харчуванні школярів, розвитку творчості обдарованих дітей та інше.
Там же, в облдержадміністрації, заступник міністра освіти і науки Віктор Огнев’юк детально і глибоко проаналізував підсумки роботи установ освіти за 2002—2003 навчальний рік, зупинився на питаннях підготовки навчальних закладів до наступного року. З виступу заступника міністра було видно, що він послуговується не лише, так би мовити, паперовою інформацією, а знає реальний стан речей в освіті України, не замовчує ті проблеми, над вирішенням яких працює як міністерство, так і органи освіти на місцях.
Учасники семінару вже першого дня його роботи ознайомилися з Луцькою гімназією № 21, побували у Маяківській школі-інтернаті, у Луцькому вищому професійному училищі № 6. З приємністю можна відзначити, що після відвідин цих навчальних закладів, ознайомлення з їх роботою, певно, в останніх скептиків, які вважали, що на Волині їм нічого дивитися і нічого їх периферія не навчить, змінили свою думку. Вони мали можливість побачити і почути, які глибокі знання одержують випускники названої гімназії, яка тісна співпраця єднає Маяківську школу-інтернат, зокрема, спецкласи з поглибленим вивченням іноземної мови, з Київським національним лінгвістичним університетом. Цього дня побував у школі, висловив щиру подяку його педагогам і вихованцям ректор цього університету, академік, наш земляк, Галік Артемчук. Тож присутні учасники семінару ще раз переконалися, якою плідною може бути співпраця сільської школи і вузу.
Наша газета не раз писала про Луцьке вище професійне училище № 6, де справді є чому повчитися. Його директор Ігор Корчук, педагогічний колектив відмовилися від традиційного профтехучилища, яке набирало далеко не найкращих учнів шкіл, готуючи певних фахівців для оборонної галузі. Сьогодні це навчальний заклад, у якому престижно вчитися юнакам і дівчатам. Довелося бути присутньою і бачити, з яким захопленням знайомилися начальники обласних управлінь освіти і науки України з тренувальною фірмою, навчальними кабінетами, методичною роботою та іншим. Окремі учасники семінару, можна сказати, з білою заздрістю високо оцінили роботу цього навчального професійного закладу.
Гості з різних областей України не обмежилися знайомством з навчальними закладами обласного центру. Вони мали можливість, а як згодом виявилося, і велику приємність побувати у древньому Володимирі-Волинському, у Зимненській загальноосвітній школі та Зимненському монастирі. Про місто і район, їх історію, економіку, проблеми, над вирішенням яких працюють, розповіли гостям міський голова Петро Саганюк, голова Володимир-Волинської райдержадміністрації Михайло Веремчук.
Гостей хлібом-сіллю, щирим словом зустріли учні і директор Зимненської загальноосвітньої школи Алла Мельник. Їм було що подивитися у цій сільській школі. І якщо ще не всі такі школи, як у Зимному, то треба прагнути все робити для того, аби вони були такими. І як зазначив у нашій короткій розмові голова райдержадміністрації Михайло Веремчук, саме над цим працюють як районна влада, так і органи освіти.
Незабутнє враження на гостей справив Зимненський монастир, його історія, храми, його уквітчана трояндами територія. Тож не випадково заступник міністра освіти і науки Віктор Огнев’юк звернув увагу своїх колег на те, як чудово упорядкована територія монастиря, висловив сподівання, що подібне невдовзі можна буде побачити біля кожної школи.
Учасники семінару продовжили свою роботу у Шацькому районі, де обговорили насущні проблеми, над якими їм доведеться працювати у новому навчальному році, ознайомилися із Шацьким національним парком.
Начальники обласних управлінь освіти і науки одержали відповіді на запитання стосовно розв’язання освітянських проблем на Волині від заступника голови облдержадміністрації Степана Родича, котрий брав участь у роботі семінару.
Наш кореспондент взяла коротке інтерв’ю у кількох учасників семінару.
Олена УЛЬЯНОВА, начальник Запо-різького обласного управління освіти і науки:
— На Волині я вперше. Красивий край і щирі гостинні люди у вас. Не буде перебільшенням, коли скажу, що освіта Волині на досить високому рівні. Як на мене, волиняни досягли цих успіхів завдяки тому, що є тісна співпраця влади, педпрацівників, батьків. Я в захопленні від Зимненської сільської школи, Луцької гімназії № 21, вищого профтехучилища № 6. У нас теж є училище, де навчання ведеться за модульною системою. Але з моєї точки зору, у волинян є чому повчитися нашим педагогам і при поверненні додому я неодмінно про це скажу керівництву нашого училища. Порадувало мене і те, що на Волині добре вирішується проблема комп’ютеризації шкіл, хоч і ми тут не відстаємо. По-доброму мене вразили підходи до проблем сільської школи, зокрема, розв’язання програми “Шкільний автобус”. На жаль, ми тут похвалитися не можемо.
Під час концерту мене до глибини душі схвилювали діти. Танцюристи із зразкового ансамблю “Радість” — це щось надзвичайне. Відчувається величезна плідна робота педагогів з дітьми, формування національної свідомості, гордості за свій край. Вразила багатюща культурна спадщина вашого краю. Таких храмів, таких пам’яток, таких монастирів, скажу відверто, я ще не бачила.
Микола СВІРЖЕВСЬКИЙ, начальник Вінницького управління освіти і науки:
— Я закінчив Заболоттівську загальноосвітню школу, що в Ратнівському районі. Дякую моїм наставникам-вчителям, що вивели мене на життєву дорогу. Буваю з сім’єю у батьків на Волині у Заболотті. І хоч обмінююся з Іваном Дзямуличем тим, чим живе освіта Волині під час зустрічей у Києві, але, скажу відверто, що глибоко не вникав в освітянські справи волинян.
Після нинішнього семінару скажу відверто: радий і гордий, що в моєму краї на Волині є така освіта. Відчувається, що є система роботи, а не показуха. Думаю, ми налагодимо більш тісне спілкування між вінницькими і волинськими школами. А ще ми домовилися — Волинське і Вінницьке управління освіти і науки подбають про комп’ютеризацію моєї рідної школи і то вже на початку навчального року.
Віктор ОГНЕВ’ЮК, заступник міністра освіти і науки:
— Волинь має гарні освітянські традиції. Відчувається, що кожен навчальний заклад має продуману систему навчання й виховання, яка грунтується на національних традиціях. Моє тверде переконання, що коли й виникають тут проблеми, то вони вирішуються. А вирішуються завдяки співпраці громадськості, органів управління, органів влади. Побачене свідчить про постійну, щорічну систему роботи. І дуже важливо, особливо ми це побачили під час концерту, зустрі-чей з дітьми — в учнів виховують почуття гідності і достоїнства. А це так важливо. І дуже гарно, що система освіти на Волині будується на основі генетичного багатства минулого. Нас супроводжувала всі дні особлива духовна аура. Хай щастить волинянам.
Анастасія ФІЛАТЕНКО.
Telegram Channel