Курси НБУ $ 38.16 € 41.26

Україна позиватиметься проти Росії за захоплення шельфу

Петро Порошенко доручив вже сьогодні надіслати РФ повідомлення про арбітраж


 Позов пов'язаний, зокрема, з видобутком нафти та газу з морського шельфу України, морських ресурсів і забрудненням вод Чорного моря, в тому числі під час будівництва Керченського мосту.Україна сьогодні подасть позов про початок арбітражного провадження проти Росії з приводу захисту прав та інтересів України, які гарантовані конвенцією ООН з морського права 1982 року і порушені внаслідок збройної агресії з боку Росії. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на сайт президента України.


Позов пов'язаний, зокрема, з видобутком нафти та газу з морського шельфу України, морських ресурсів і забрудненням вод Чорного моря, в тому числі під час будівництва Керченського мосту.


"Доручаю міністрові закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити в Російську Федерацію повідомлення про арбітраж відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй із морського права", - заявив він під час зустрічі з керівниками МЗС Павлом Клімкіним і Оленою Зеркаль.


Президент висловив сподівання, що РФ візьме участь у цьому процесі як підписант конвенції, а "не ховатиметься від міжнародних судових організацій, як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідування трагедії літака рейсу МН-17".


Нагадаємо, в серпні міністр закордонних справ України повідомив, що Київ має намір притягнути Росію до відповідальності в міжнародних судах за порушення Конвенції з морського права, Конвенції про заборону фінансування тероризму, а також Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.


 

Telegram Channel