Народилася дитина — звертайтеся до ЦНАПу
Молодим батькам зазвичай в останню чергу хочеться думати про формальності. Однак доводиться. Яким має бути алгоритм дій – повідомляють у ЦНАП
- Першим етапом на цьому шляху є реєстрація в органах РАЦС. Протягом одного місяця після появи на світ дитини необхідно засвідчити факт її народження в органах реєстрації актів цивільного стану. Свідоцтво про народження буде засвідчувати особистість малюка до тих пір, поки він не отримає свій перший “дорослий” паспорт (з 14-го річного віку).
Наступним кроком батьків повинна бути реєстрація місця проживання дитини. Батьки або інші законні представники дитини зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Чинне законодавство дозволяє зареєструвати дитину за адресою реєстрації її батьків. У разі реєстрації батьків за різними адресами, місце проживання дитини реєструється разом з одним з батьків за письмовою згодою другого з батьків в присутності особи, яка приймає заяву. Отже, для реєстрації дитини молодим батькам необхідно звернутись у ЦНАП з заявою, наявністю паспортів обох, свідоцтвом про народження дитини, будинковою книгою на адресу, куди реєструється дитина.
Після того, як батьки зареєстрували місце проживання дитини, прийшла черга для оформлення допомоги при народженні. Допомога надається одному з батьків. Для її отримання необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення або департаменту ЦНАП за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини, не пізніше 12-ти місяців після народження малюка. Допомога призначається на підставі пред’явлення паспорта та індитифікаційного коду заявника, свідоцтва про народження дитини, копії цих документів, банківських реквізитів, на які будуть перераховуватись дитячі гроші та письмової заяви заявника. Якщо заявник зареєстрований в іншому населеному пункті, потрібно буде надати довідку про неотримання цієї допомоги за місцем реєстрації.
Пройшовши ці важливі для дитини кроки, саме час потурбуватися про дошкільну освіту. Перш за все батьки повинні визначитись з дитячим садком. Для цього потрібно в інтернеті зайти на офіційний сайт Луцької міської ради та ознайомитись з дошкільними закладами міста, переглянути детальну інформацію про них, підібрати найзручніше розташування та здійснити онлайн-реєстрацію дитини до ДНЗ. Ті батьки, які не мають можливості самостійно зареєструватися, можуть звернутись до департаменту ЦНАП, де адміністратор на підставі свідоцтва про народження дитини внесе відомості до загальноміського реєстру. Наявність у реєстрі інформації про дитину є обов’язковою умовою для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу.
Ось тепер малюк набув офіційного статусу, отримавши права та обов’язки, якими він скористається в міру дорослішання.