Курси НБУ $ 44.67 € 51.06

Суд у Гаазі дізнався про військові злочини Росії в Україні

Київ надав дані про позасудові страти, тортури, викрадення людей, розстріли на місці

Україна надала Міжнародному кримінальному суду докази військових злочинів Росії проти України, МКС визнав їх достатніми. Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.


«Вчора в офісі прокурора МКС ми розглядали докази того, що під час подій під Іловайськом Російська Федерація ввела регулярні сили Збройних сил РФ у тил наших військ, порушила домовленість про „зелений коридор” для відступу наших військових, які іноді знаходилися в меншості в 18 разів, а також маскувала свою техніку під українську», – сказав він.



Під час подій під Іловайськом Російська Федерація ввела регулярні сили Збройних сил РФ у тил наших військ, порушила домовленість про „зелений коридор” для відступу наших військових.



Луценко також зазначив, що серед злочинів Росії проти України українська сторона надала дані про позасудові страти, тортури, викрадення людей, розстріли на місці.


«Все це підпадає під визначення військового злочину і злочину проти людяності. Наші докази визнані дуже серйозними. Далі будуть офіційні процедури МКС і Офісу прокурора. Вони можуть тривати довгий час», – розповів він.


Генпрокурор уточнив: «Ми говоримо про необхідність розгляду ролі міністра оборони РФ, 18 генералів, двох адміралів і ще низки чиновників ЗС РФ, які, за даними нашого слідства, причетні до розв’язування війни на території України, порушення Женевських угод, що призвело до військових злочинів і злочинів проти людяності».

Telegram Channel