Курси НБУ $ 44.62 € 51.16

«Небажаних» журналістів не пустили подивитися, як Порошенко відкривав телевежу на Карачуні

Їх звинуватили в махінаціях з кредитними картками, зберіганні зброї та участі у круглому столі з Гіркіним

Чотирьох журналістів не допустили на відкриття телевежі на Карачуні під Слов'янськом, яке відбулося 5 грудня у присутності президента України Петра Порошенка. Про це повідомляє ТСН із посиланням на "Громадське ТБ Донбасу" (ГТБД).



Журналістам сказали, що їхні імена виявилися в базі даних тих, кого розшукують за кримінальні злочини.



За чотири години до відкриття журналістів, які бажали висвітлити подію, централізовано привезли автобусом з Краматорська. Коли вони приїхали на Карачун, їх перевірили на наявність небезпечних предметів, подивилися документи, після чого провели обшук особистих речей із собакою.


Після цієї процедури невідомий чоловік попросив чотирьох журналістів повернутися в автобус і не відвідувати захід з президентом. Серед них виявилися репортери "Еспресо", телеканалу "До ТеБе", а також оператор ГТБД. При цьому журналістам сказали, що їхні імена виявилися в базі даних тих, кого розшукують за кримінальні злочини. Трьох з чотирьох репортерів звинуватили в шахрайстві з кредитними картами, незаконному зберіганні зброї та участі у круглому столі з екс-ватажком "ДНР" Ігорем Гіркіним. Четвертому журналісту не назвали причину затримання.


Після завершення заходу затриманих журналістів разом з іншими представниками ЗМІ відвезли назад у Краматорськ і по приїзду відпустили, не пред'явивши жодних звинувачень. Телеканал "До ТеБе" виступив із заявою, в якому висловив стурбованість у зв'язку з тим, що трапилося, і заявив про неприпустимість вибірковості у допущенні журналістів на відкриті офіційні заходи за участю гаранта Конституції України.

Telegram Channel