На Любомльщині 16 шкільних музеїв
4 з них мають звання "зразкові"
Вони є осередками освіти і виховання, що сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі і свого народу, повідомляє Волинське телебачення.
А нещодавно спільними зусиллями учнів місцевої школи, вчителів та батьків у музеї створені нові експозиції, присвячені подіям на Майдані та в зоні АТО.
Тридцять років тому в прикордонному селі Гуща відкрили музей прикордонної слави. Тоді він був єдиним в області. Більше 300 фотодокументів, сотні листів, військові документи, спогади розповідають про прикордонні застави, що у перші дні війни вступили у бій з фашистськими загарбниками.
А нещодавно спільними зусиллями учнів місцевої школи, вчителів та батьків у музеї створені нові експозиції, присвячені подіям на Майдані та в зоні АТО. Вони сприятимуть патріотичному вихованню молоді, – переконана керівник музею Ніна Середа.
На території Гущанської сільської ради проживає десять учасників АТО. Учні місцевої школи організовують зустрічі із захисниками Батьківщини. А в музеї зібрали чимало фотодокументів, особистих речей учасників АТО, серед них – і жовто-блакитне полотнище. Його подарував музею випускник школи Леонід Іванчура.
Учні місцевої школи активно долучаються і до волонтерського руху. Зокрема, сплели 4 маскувальні сітки, які передали нашим захисникам на Схід.
При шкільному музеї діє гурток «Юні музеєзнавці». Гуртківці займаються науково-дослідною роботою, долучаються до різноманітних конкурсів і перемагають. Про це свідчать численні нагороди від обласного управління освіти і науки, міністерства України. Тож не даремно музею присвоєне присвоєне звання зразкового.