Лікарям порадили купувати лопати – загрібати гроші - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83

Лікарям порадили купувати лопати – загрібати гроші

Зарплатня сімейного лікаря після реформи становитиме 11 тисяч гривень

Після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги держава буде виділяти на практику кожного сімейного лікаря близько 35 тис. грн. на місяць, з яких самому лікарю в якості зарплати буде відведено в кращому разі близько 30% від цієї суми.


Про це повідомив член правління Української асоціації сімейної медицини Віктор Брунарський, повідомляє Економічна правда з посиланням на DT.UA.Держава буде виділяти на практику кожного сімейного лікаря близько 35 тис. грн. на місяць, з яких самому лікарю в якості зарплати буде відведено в кращому разі близько 30% від цієї суми.Як зазначається, в уряді обіцяють, що в результаті реформи гроші підуть за пацієнтом: за кожного хворого сімейний лікар буде отримувати 210 грн. Обслуговуючи двох тисяч пацієнтів, лікар, згідно із заявами МОЗ, буде отримувати на свою практику 420 тис. грн.. на рік.


Однак на початку йому доведеться зібрати пакет документів, щоб відкрити т. зв. ФОП.


«Усіх цікавить, звідки взялася сума 210 грн. Керівники МОЗ стверджують, що бюджет охорони здоров'я було визначено ще до того, як вони стали до роботи. Тому ділили ту суму, яку отримали. Чи вистачить цих грошей на рік — запитання риторичне. На місяць виходить 35 тис. грн. На всіх і на все. Лікарю, у кращому випадку, дістанеться близько 30% від цієї суми», – зазначає Брунарський.


Завідувач амбулаторією сімейної медицини Юрій Зінчук, в свою чергу, повідомив, що згідно з останніми обіцянкам МОЗ, сімейний лікар буде отримувати приблизно 11 тис. грн..


При цьому, аби виконати умови реформи і оформити ФОП, йому вже зараз необхідно витратити до 20 тис. грн..


«Я підрахував: щоб отримати можливість працювати як ФОП, я мушу витратити приблизно півтора року і 15–20 тис. грн. на оформлення всіляких довідок і дозволів. У мене вимагають ліцензію. Щоб її отримати, потрібно надати договір оренди відповідного приміщення. Але оренди не оформиш, поки немає ліцензії. І хоч який пункт візьми — то все по колу», – підсумував фахівець.


Нагадаємо, із січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає в зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги.


Перетворення, які відбуватимуться в галузі протягом року, будуть поетапними та запроваджуватимуться разом з інформуванням лікарської та пацієнтської спільноти.


Протягом першого півріччя медична галузь працюватиме в штатному режимі, а переважна більшість підготовчої роботи відбуватиметься на рівні МОЗ України, уряду, парламенту та регіональних управлінь охорони здоров’я, громад та медичних закладів.