Полтавчанки з «Волинського братства» відвідали батьківщину родини Драгоманових - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83

Полтавчанки з «Волинського братства» відвідали батьківщину родини Драгоманових

10 років тому у Полтаві вихідці з Волині створили свій осередок міжнародного громадського об’єднання “Волинське братство”. За цей час добрих земляцьких справ назбиралося на повну скриню


Валентин ЛЮПА
Ось і минулої суботи, в день народження Лесі Українки, прекрасна половина товариства відвідала батьківщину родини Драгоманових місто Гадяч, де народилася мати видатної поетеси Олена Пчілка. Організувала поїздку голова жіночої ради товариства Лілія Мирончук (уродженка Ковеля).У волинській світлиці Полтави десятий рік росте підшивка “Волині-нової”, яку наші земляки полюбили і передплачують.Гостей зустрів настоятель Свято-Михайлівського храму УПЦ КП отець Олег, який розповів про історію міста. Цікава зустріч пройшла і у місцевій бібліотеці, де наші жінки залишили читачам книжки з історії Волині.
У місцевому краєзнавчому музеї дізналися історію родини Драгоманових — Косачів та відвідали пам’ятні місця Лесиної родини. Гуляючи Лесиним гаєм, поклали квіти до пам’ятного знаку, який нагадує, що там колись було родинне гніздо славетної сім’ї. На превеликий жаль, в радянські часи по цьому місцю пройшов бульдозер і вигріб із колишньої садиби навіть цеглини фундаменту. Скомпонувала букет директор ботанічного саду Полтавського педагогічного університету Антоніна Дзюбаненко, яка народилася і виросла в селі Когильне на Володимирщині.
Читачам також повідомлю, що у волинській світлиці Полтави десятий рік росте підшивка “Волині-нової”, яку наші земляки полюбили і передплачують. Вони з нетерпінням чекають у гості Волинський народний хор. І квитки замовили на весь склад братства.