У Луцьку побито температурний рекорд - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

У Луцьку побито температурний рекорд

Останній день зими став найтеплішим за всі роки метеорологічних спостережень в обласному центрі Волині: 15,5 градуса тепла!

Петро КРАВЧУК, автор «Книги рекордів Волині»
Та через прохолодний південний вітер, який досягав 4 метрів на секунду, насправді здавалося не так-то вже й тепло. Такий собі день-хамелеон: і гріло, і холодило водночас. Та попри суперечки в небесній канцелярії погоди, попередній рекорд, який був зафіксований ще 23 роки тому (у 1994 році), був перекритий відразу майже на 2 градуси!28 лютого у 1963 році метеорологи в обласному центрі зафіксували аж 32,2 градуса морозу!Та для повнішої характеристики такого вередливого останнього зимового дня, зауважу, що 28 лютого у 1963 році метеорологи в обласному центрі зафіксували аж 32,2 градуса морозу! Тому не випадково в народі кажуть, що лютий і теплом приголубить, і морозом відлупцює. Та все одно – лютий є передднем весни. Прогнозують, що вона буде ранньою й теплою. Та й зими (отої надокучливої, зрідка морозної, зі сніговими заметами, якою була цьогоріч) уже ніби й не було. Якось так непомітно розтанув і сніг (якого було багатенько!), не додавши помітно води в річках. А наприкінці календарної зими масово зацвіли підсніжники, почали повертатися з теплих країв дикі гуси, а на Прип'яті і Стоході, на Любешівщині, уже давно радують око білосніжні красені-лебеді.
Принагідно хочу нагадати, що згідно з народним календарем, за погодою 28 лютого могли передвіщати погоду наступної осені. Отже, й осінь, можливо, порадує нас теплом.