В Україну не впустили томатну міль та квіткового трипса - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

В Україну не впустили томатну міль та квіткового трипса

Хотіли «в’їхати» до нас разом з іспанськими томатами  та кенійськими квітами

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів запобігла ввезення на територію України партії томатів з Іспанії вагою понад 2 тонни, а також 4,32 тисячі зрізаних квітів з Кенії, повідомляє УНІАН.Південноамериканська томатна міль, так само як і західний квітковий трипс, не несе загрози здоров'ю людини, але є небезпечним шкідником овочевих культур закритого і відкритого грунту.Томати було заражено відсутнім на території нашої країни небезпечним шкідником – південноамериканською томатною міллю. Разом з тим в квітах було виявлено західний квітковий трипс.


Фахівці Держпродспоживслужби виявили та затримали заражені вантажі при проведенні фітосанітарного контролю у Чернівецькій та Київській областях. З метою недопущення подібних випадків відомство направило в Іспанію і Кенію ноти про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.


Південноамериканська томатна міль, так само як і західний квітковий трипс, не несе загрози здоров'ю людини, але є небезпечним шкідником овочевих культур закритого і відкритого грунту.