Вандал зруйнував могилу... рідної матері - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Вандал зруйнував могилу... рідної матері

У середу до Ковельського відділу поліції надійшло повідомлення від 53-річної жительки села Старі Кошари про те, що на місцевому кладовищі пошкоджено надмогильні пам’ятники

 Марина ЛУГОВА
На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група відділу поліції. Правоохоронці встановили особу зловмисника та з’ясували, що 51-річний житель села Довгоноси на цвинтарі у Старих Кошарах металевим молотком пошкодив 26 мармурових надгробків та 4 дерев’яні хрести. Після цього він поїхав підводою до сусіднього села Тупали Турійського району, де пошкодив ще 5 хрестів. На цьому ж кладовищі зловмисника затримали поліцейські Турійського відділення поліції. Санкція статті Кримінального кодексу України, яка інкримінується йому, окрім штрафних санкцій, передбачає позбавлення волі до трьох років.Дружина зловмисника запевнила, що сім'я все відшкодує.Справа в тому, що Володимир Ф., який розгромив надгробки, — хвора людина.


Сам він родом зі Старих Кошар, а живе у селі Довгоноси Ковельського району. Колись, до хвороби, за словами Старокошарівського сільського голови Галини Шепшелей, Володимир Ф. працював у Ковелі начальником поїзда. Свого часу якось дуже несподівано для всіх, хто його знав, ударився в релігію. Ревно відвідував службу Божу, а потім...


То вже спеціалісти можуть оцінити, що ж сталося з ним. А результат того, що всі бачили, — це якесь дуже агресивне ставлення до церкви, до хреста — символу християнства. Декілька років тому чоловік зрізав хрести-обереги біля Старих Кошар, а також у сусідніх селах.


Того дня у Старокошарівській сільській раді правоохоронці зустрілися з тими людьми, які зазнали збитків, і написали про це у своїх заявах. Сюди ж приїжджала дружина Володимира Ф., вона запевнила, що сім'я все відшкодує: кому грішми, кому допоможе робочою силою у відновленні пам'ятника.


Сам правопорушник ізольований. Очевидно, його перш за все чекає лікування.