У Польщі знімають фільм про «героя-партизана», який вбивав українців - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

У Польщі знімають фільм про «героя-партизана», який вбивав українців

Після скандального фільму «Волинь» польські кінематографісти приступили до зйомок нової стрічки, яка прославляє активних учасників польсько-українського конфлікту

 У Польщі починаються зйомки фільму "Дража - четник. Легенда Кресів". Він розповідає про діяльність етнічного серба Драгана Сотіровича, який у 1944-1945 роках служив у Армії Крайової. Командуючи одним із відділів АК, Сотірович палив українські села, вбивав їхніх мешканців, воював із відділами УПА, які намагалися захистити ці села від польського терору. Зокрема, він брав активну участь в спалені села Шоломия, що неподалік Львова. Сталося це 10-11 червня 1944 року, пише "Експрес".



Сотірович палив українські села, вбивав їхніх мешканців, воював із відділами УПА, які намагалися захистити ці села від польського терору.



Ось що про пацифікацію цього села писали українські повстанці: "10/11.6.44 р. о год. 24-ій поляки зі Старого Села, Давидова і Гончар окружили село і почали нищівну акцію, що до неї приготовлялися кілька днів. Почавши обстріл з двох сторін відділами, подалися в середину села. Крім запальних куль із крісів, почали кидати на хати запальні гранати та посипати легкозапальним порохом стріхи. Село загорілось з полуденної і західної сторони. Тільки від східної сторони село було вільне. В акції брало участь около 500 чоловік, зо 7 командирами, які держали зі собою зв’язок через вершника. Мали зі собою також санітарний відділ з жіночою обслугою, яка опісля кинулась запопадливо на грабунок. Було багато порожніх возів, призначених на зрабовані речі. Напасники на руках мали білі опаски. Коло год. 2-ої малий відділ УПА з’явився на підмогу селові й напасники хутко втекли. Бандити були узброєні в скоростріли, автомати, кріси й гранатомети". А ось свідчення із польських джерел: "Ліквідація гнізда вбивць. 11 числа цього місяця відплатний відділ близько 120 осіб зліквідував центральне скупчення банди різунів у Шоломиї. Спалено 55 господарств, здобуто 2 РКМ і 70 карабінів. Загинуло 96 гайдамаків. Як відповідь за нищення польського майна вбито 127 штук худоби. Відділ не зазнав жодних втрат. Давидів очистився. Українські родини з Давидова отримали наказ залишити місцевість".