КНДР відключили від міжнародної банківської системи SWIFT - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

КНДР відключили від міжнародної банківської системи SWIFT

Міжнародна банківська система SWIFT перестала надавати фінансові послуги банкам КНДР, які потрапили в санкційний список ООН

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.


За даними агентства, SWIFT припинила обслуговувати північнокорейські банки після того, як влада Бельгії 8 березня відкликала дозвіл на роботу з цими установами.SWIFT припинила обслуговувати північнокорейські банки після того, як влада Бельгії 8 березня відкликала дозвіл на роботу з цими установами.Reuters зазначає, що SWIFT надавала послуги семи північнокорейським фінустановам, три з яких піддані міжнародним санкціям. Скільки банків в підсумку відключені від системи, агентству з'ясувати поки не вдалося.
Міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів SWIFT об'єднує більш ніж 9000 банків з 209 країн. Штаб-квартира SWIFT розташована в Брюсселі.


У 2016 році Рада Безпеки ООН прийняла кілька резолюцій, в яких відносно КНДР вводилися економічні санкції. Причиною стало збільшення військової активності Пхеньяну, зокрема, проведення ядерних випробувань і запусків балістичних ракет.


6 березня Північна Корея запустила чотири балістичні ракети, які пролетіли майже на 1 тис. км у бік Японського моря. Вони впали недалеко від виключної економічної зони Японії.