Таємні статки першого заступника голови СБУ (відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

Таємні статки першого заступника голови СБУ (відео)

Цивільна дружина Павла Демчини має розкішний маєток та чималий автопарк

Завдяки електронному декларуванню суспільство дізналося про статки практично всіх правоохоронців. Своє майно змушені були показати прокурори, керівники поліції і навіть судді з митниками. Єдине силове відомство, яке домоглось права не публікувати електронні декларації, – це Служба безпеки України. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею, розголошення якої може завдати їм непоправної шкоди. І з цим не посперечаєшся. Адже, враховуючи масштаби корупційних скандалів, в які потрапляють працівники цього відомства, мотив приховувати майно у них очевидний. Особливо, коли йдеться про першого заступника глави СБУ, який очолює Головне управління з боротьби із корупцією та організованою злочинністю, повідомляє Громадське.


Знімальна група «Слідства.Інфо» від самого ранку чатує в елітному районі передмістя Києва. З подвір’я одного з будинків виїжджає люксовий позашляховик Range Rover, за кермом якого – жінка. А вже за 20 хвилин з воріт цього ж маєтку виходить чоловік, в якому наша знімальна група впізнає першого заступника голови СБУ Павла Демчину.У ЗМІ сорокарічного генерал-майора Демчину називають наближеним до президентського фаворита Ігоря Кононенка та «смотрящим» за СБУ від партії влади. Відповідальний у Службі безпеки за боротьбу з хабарництвом, він сам став фігурантом численних корупційних скандалів.У ЗМІ сорокарічного генерал-майора Демчину називають наближеним до президентського фаворита Ігоря Кононенка та «смотрящим» за СБУ від партії влади. Відповідальний у Службі безпеки за боротьбу з хабарництвом, він сам став фігурантом численних корупційних скандалів. 


Увагу «Слідства.Інфо» привернула паперова декларація пана Демчини за 2015 рік, згідно з якою він веде не просто скромний, а навіть аскетичний спосіб життя. Генерал-майор не має ані власного кутка, ані автівки, ані заощаджень. Так, станом на 2015 рік високопосадовець офіційно мешкав у відомчому гуртожитку СБУ. 


Та попри дуже невеликі офіційні статки самого Павла Демчини, по-справжньому безбідне життя має матір трьох дітей генерал-майора  – така собі 35-річна Ольга Воловчук. Вона є власницею елітних автівок та мешкає в розкішному заміському маєтку. За даними «Слідства.Інфо», Ольга Вікторівна є цивільною дружиною нашого героя, яку він щонайменше протягом п’яти років ретельно приховує від громадськості.


У пані Ольги доволі пристойний автопарк. Range Rover 2016 року вартістю близько 100 тисяч доларів, Mercedes-Benz 2016 року, ціна якого також тягне не менше, ніж на 100 тисяч доларів, Mazda 2014 року та скромніший Peugeot 2012 року випуску.


Знімальна група «Слідства.Інфо» кілька днів поспіль чатувала біля багатої оселі в Петропавлівській Борщагівці, районі елітних маєтків та поважних мешканців. О 9-тій ранку з подвір’я одного з таких будинків виїхав вже знайомий білий Range Rover, який належить Ользі Воловчук. На цьому авто – номерні знаки Рівненської області. Ми звернули увагу на цей факт, оскільки і пані Воловчук, і Павло Демчина – обоє родом з Рівненщини.
На території маєтку, з якого виїхав позашляховик Ольги Воловчук, окрім великого двоповерхового будинку, також розташовані господарська будівля, критий басейн та альтанка. За схожі об’єкти в цьому районі наразі просять до 10 мільйонів гривень.


Цікаво, що будинок навіть не значиться в публічному реєстрі нерухомості. Офіційно встановити його власника практично неможливо. Однак підтвердити, що родина Павла Демчини мешкає саме в цьому маєтку, нашій редакції допомогла племінниця Ольги Воловчук. Дівчина на ім’я Юлія навчається в Києві та живе в гуртожитку. Проте на її сторінках у соціальних мережах чимало світлин, зроблених саме в тому маєтку, з якого виїжджала на рендж ровері матір дітей Павла Демчини. 


Офіційно Ольга Воловчук досі прописана у квартирі своїх батьків на Рівненщині. Там же на неї зареєстрована фірма, що спеціалізується на торгівлі фармацевтичними препаратами.


Після стрімкого кар’єрного злету Павла Демчини значно поліпшилися житлові умови його батьків. Так, матір генерала, пенсіонерка Ніна Демчина, протягом кількох останніх років стала власницею трикімнатної квартири в новобудові у Рівному та будинку на 170 квадратних метрів у передмісті обласного центру.


«Слідство.Інфо» направило запит заступнику голови СБУ Павлу Демчині з проханням пояснити походження статків його родини. Адже жодних офіційних джерел доходу, який би дозволив купувати елітні автівки і нерухомість, ні в самого генерала, ані у матері його дітей нам розшукати не вдалося. Втім, на момент виходу програми відповіді на наш запит від СБУ ми так і не отримали.