Ситуація на віджатих бойовиками підприємствах критична - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Ситуація на віджатих бойовиками підприємствах критична

Через тиждень після того, як ватажки бойовиків ОРДЛО оголосили про введення зовнішнього управління на підприємствах української юрисдикції, ситуація на цих заводах виявилася близька до критичної

Про це пише російське видання Коммерсант, повідомляє Економічна правда.


Всупереч райдужним прогнозам місцевої влади, які обіцяли швидко переорієнтувати виробництво на Росію і забезпечувати до 70% доходів бюджету за рахунок де-факто націоналізованих підприємств, багато виробництв закриваються.На деяких з них зарплату робітникам ще продовжують виплачувати, але майбутнє більшості заводів залишається туманним.На деяких з них зарплату робітникам ще продовжують виплачувати, але майбутнє більшості заводів залишається туманним.


Видання зазначає, що сприятлива ситуація склалася лише на Харцизькому трубному заводі Ахметова. 1 березня на цьому заводі, як і на всіх інших підприємствах українських власників на території ОРДЛО, було введено зовнішнє управління.


До останнього дня ніхто не знав, чи будуть робочим виплачені кошти 7 березня. А якщо зарплата прийде, то чи буде її платити колишній власник або вона буде виплачуватися з бюджету, який дотується Росією. "В результаті вчора дві третини зарплати прийшло нам на картки, як було всі останні місяці", - розповів один зі співробітників Харцизького трубного заводу.


На інших підприємствах в ОРДО ситуація для робітників менш сприятлива. "Остання зарплата була на початку лютого, зараз виробництво заморожено, - розповів співробітник служби вивантаження сировини Єнакіївського металургійного заводу.


"1 березня завод блокували люди з автоматами, всі системи управління були зупинені", - додав він. На думку співрозмовника якщо найближчим часом ЄМЗ не запрацює, то робочим цього містоутворюючого підприємства доведеться шукати роботу за межами ОРДЛО.


Схожа ситуація і на Донецькому металургійному заводі, власники якого оголосили про зупинку підприємства 27 лютого, напередодні введення зовнішньої адміністрації з боку ОРДО.Після появи зовнішнього управління від ОРДО в єдиному п'ятизірковому готелі міста "Донбас палас", який також належав Ахметову, спочатку було піднято прапор бойовиків ОРДО, а потім з готелю почали виносити кавомашини і барне обладнання.Уже після введення зовнішнього управління ОРДО був змушений зупинити свою роботу Ясинівський коксохімічний комбінат, розташований в Макіївці, припинив роботу "Укртелеком".


У "міністерстві зв'язку" ОРДО, правда, після цього заявили: всі співробітники підприємства переводяться на роботу в компанію "Комтел" (новий "державний" оператор), а зарплату їм будуть платити з "бюджету" псевдоутворення, який дотується РФ.


Жителі Донецька пишуть в соцмережах, що після появи зовнішнього управління від ОРДО в єдиному п'ятизірковому готелі міста "Донбас палас", який також належав Ахметову, спочатку було піднято прапор бойовиків ОРДО, а потім з готелю почали виносити кавомашини і барне обладнання. Додзвонитися в цей готель не вдалося, зв'язок не працював.


Ватажєок бойовиків Олександр Захарченко неодноразово обіцяв, що виробничі процеси підприємств, які бере під контроль, будуть переорієнтовані на Росію, і стверджував, що вони зможуть забезпечувати до 70% доходів "бюджету" псевдоутворення.