В Ісландії хочуть зрівняти оплату праці чоловіків та жінок - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

В Ісландії хочуть зрівняти оплату праці чоловіків та жінок

Країна хоче викорінити гендерний розрив у зарплаті до 2022 року

Ісландія стане першою в світі країною, яка зобов'язала роботодавців довести надання рівної оплати праці незалежно від статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації або національності.


Про це повідомляє Високий замок з посиланням на АР, яке посилається на уряд країни.Ісландія стане першою країною в світі, яка зобов'язує роботодавців довести, що вони пропонують рівну оплату праці незалежно від статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації або національності.«Ісландія стане першою країною в світі, яка зобов'язує роботодавців довести, що вони пропонують рівну оплату праці незалежно від статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації або національності», — йдеться в повідомленні.


Таким чином країна хоче викорінити гендерний розрив в оплаті праці до 2022 року.


У цьому місяці уряд країни внесе законопроект до парламенту, вимагаючи від усіх роботодавців, які мають більш як 25 працівників, сертифікацію, яка доводить надання рівної зарплати.


Як відзначає видання, тоді як в інших країнах і американському штаті Міннесота діє політика сертифікатів з однаковою зарплатою, Ісландія стане першою країною в світі, яка зробить сертифікацію обов'язковою як для приватних, так і для державних підприємств.


Як відомо, Ісландія була визнана Всесвітнім економічним форумом найкращою країною світу щодо питань гендерної рівності, проте місцеві жінки, як і раніше, заробляють в середньому на 14−18 відсотків менше за чоловіків.