Цьогоріч на Волині посіють більше гречки і цукрових буряків - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

Цьогоріч на Волині посіють більше гречки і цукрових буряків

Під урожай 2017 року на Волині посіяно 204 тис. га, озимих культур що на 1,3 тис. га більше, ніж у минулому році

В цілому погодні умови були сприятливими для перезимівлі озимини, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації. У періоди суттєвого зниження температури повітря сніговий покрив був достатній.


Наразі посіви перебувають у гарному та задовільному стані. Інформації про загибель посівів від аграріїв не надходило, повідомляє Діловий аграрний інтернет ресурс "Аgrotimes".Посів ярих культур очікується на площі близько 300 тис. га, з них ярих зернових і зернобобових – на площі 120 тис. га.Сума опадів протягом лютого знаходилася в межах 33-48 мм і становила 100-153% від норми.


На даний час запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під озиминою і на зябу знаходяться в межах 200-250 мм, тобто 125-150 відсотків найменшої польової вологоємкості.


Такі запаси вологи створюють добрі умови для ефективного застосування добрив, а сприятливі погодні умови дозволили розпочати першу фазу весняного підживлення озимини.


На сьогодні озимі на Волині підживлені на площі 25 тис. га (20% до загальної площі посіву).


Зазначається, що посів ярих культур очікується на площі близько 300 тис. га, з них ярих зернових і зернобобових – на площі 120 тис. га.


Планується збільшити посівні площі під гречкою – до 2,5 тис. га, цукровими буряками – до майже 15 тис. га, а також під соняшником.